İstanbul trafiğinde ilginç kavga

İstanbul trafiğinde ilginç kavga
İstanbul trafiğinde ilginç kavga

Avukat Nurcan Yanardağ ve polisler birbirinden şikâyetçi. FOTOĞRAF: OSMAN ÖRNEKOĞLU / DHA

Topbaş'ın basın danışmanının avukat eşinin 'Bana ceza kesemezsiniz' diye polise saldırdığı öne sürüldü. Avukat Yanardağ: Asıl biz mağdur olduk

İSTANBUL - Fatih’te kaza yapan avukat Nurcan Yanardağ’ın trafik polislerine, “Ben Kadir Topbaş ’ın basın danışmanının eşiyim. Bana ceza kesemezsiniz” diyerek saldırdığı iddia edildi. Basın Danışmanı Ahmet Faruk Yanardağ ise asıl mağdur olanın eşi ve yanındaki akrabaları olduğunu söyleyerek “Eşim öyle söz söylemez. Ortada dayak var. Dava açacağız” dedi.  Her iki taraf da darp raporu alarak şikâyetçi oldu.
Nurcan Yanardağ, cipiyle dün saat 02.30 sıralarında Vatan Caddesi’nde kaza yaptı. Cipte bulunan kız kardeşi Nuran Uygun ve oğlu Işık Sinan Uygun ile birlikte kazadan yara almadan kurtulan Yanardağ, polis çağırdı. Polis maddi hasarlı kazalarda rapor tutmadıklarını belirterek, Yanardağ’a raporu kendisinin tutması için tutanak belgesi verdi. Ancak iddiaya göre Yanardağ, ısrarla polisin rapor tutmasını istedi. Raporu tutan polis memuru, cipin trafik muayene tarihinin geçtiği gerekçesiyle Yanardağ’a ceza yazdı. Sinirlenen Yanardağ ile polis memuru arasında başlayan tatışma kısa sürede büyüdü. Polis memurlarının iddiasına göre, Yanardağ, “Sicil numaranızı verin. Ben yapacağımı biliyorum” dedi. Daha sonra memurlardan birinin üzerine yürüyen Yanardağ, polisin düğmesini koparıp, kolunu tırnağıyla yaraladı.

‘Eşim böyle biri değil’
Yanardağ ise olay yerine çağrılan asayiş ekiplerine, iki polisin de kendisine hakaret ettiğini, birinin üzerine yürüdüğünü savundu. Yanardağ’ın eşi Ahmet Faruk Yanardağ’a göre olay şöyle gelişti:
“Üç aracın karıştığı bir kaza. İki araç eşimin aracına çarpmış. Çarpanlar hatalı olduklarını kabul etti. Ben kazadan sonra olay yerine gittim. Tutanak tutulmasını istediler. Üç araç karıştığı için biz tutanağı yazamadık. Polis çağırdık. Polis, aracın trafik sigorta poliçesi bulunmadığı için bağlayacağını söylemiş. Ben bu sırada yetiştim. ‘Var’ dedim. Yanımızda değildi. ‘Getirebilirim’ dedim. İşyerinden aldım, geldim. Ben yokken bağlama cezasından tartışma çıkmış. Eşim tutanak için ‘Ben de avukatım yardımcı olayım’ demiş. Üzerine yürüyorlar. 13 yaşındaki oğlum Asil korkup annesine sarılıyor. Eşimin kız kardeşi de karışıyor. Oğlu 19 yaşındaki Sinan araya giriyor. Polisler Sinan’ın üzerine yürümüş. İki polis, aracın etrafından koşturup Sinan’a vurmuşlar. Eşim böyle bir şey söylemez. Sordum. Ağzından kaçmış olabilir mi diye. Yok. ‘Avukat olduğumu bile en son söyledim’ dedi. Eşim böyle biri değil.” (dha)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş