İstanbul trafiğine maraton düzenlemesi

Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ile bazı yollar, 11 Kasım Pazar günü, koşu süresince trafiğe kapatılacak.

23. Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ile bazı yollar, 11 Kasım Pazar günü, koşu süresince trafiğe kapatılacak.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 23'üncüsü düzenlenecek Avrasya Maratonu nedeniyle E-5 Otoyolu Boğaziçi Köprüsü-Mecidiyeköy arası her iki yönde de araç trafiğine kapatılacak.
Mecidiyeköy otobüs duraklarından başlayarak Şişli Halaskargazi Caddesi'ne ve Cumhuriyet Caddesine'ne çıkan tüm ara yollar da kesilecek. Koşu nedeniyle, Taksim'den başlayarak Tarlabaşı Bulvarı ve Atatürk Köprüsü de araç trafiğine kapalı olacak.
Unkapanı Köprülü Kavşağı'ndan başlayarak sahil yolu Kennedy Caddesi, Atatürk Bulvarı, Namık Kemal Caddesi, Karaköy Meydanı dahil Kadırgalar Caddesi, Kemeraltı Caddesi, Necatibey Caddesi ve Meclis-i Mebusan Caddesi'nin de kapatılacağı belirtilen açıklamada, sürücülerin kapanacak yollara çıkan ara yollar yerine E-5 ve TEM otoyollarını, Boğaziçi Köprüsü yerine de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanmaları istendi.