İstanbul trafiğini felç eden 'çalışma'

Okulların kapanmasının ardından yoğunlaşan yol çalışmaları, İstanbullulara trafikte sıkıntılı anlar yaşatıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 16 noktada başlattığı kavşak, yol ve...

İSTANBUL - Okulların kapanmasının ardından yoğunlaşan yol çalışmaları, İstanbullulara trafikte sıkıntılı anlar yaşatıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 16 noktada başlattığı kavşak, yol ve yan yol çalışmaları sırasında özellikle TEM Bayrampaşa ve Çobançeşme mevkilerinde uzun araç konvoyları oluşuyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından halen kentin ana arter ve caddelerinde 16 adet çalışma bulunuyor. Altyapı Müdürlüğü tarafından Mahmutbey Atatürk Caddesi, Yoğurtçu Çayırı, Ümraniye-Duduldu, Pendik-Kaynarca, Gaziosmanpaşa Poligon Caddesi, Ayazağa, Avcılar Üniversite önünde kavşak çalışmaları, Altunizade, Barbaros Bulvarı, Büyükdere Caddesi-Otosanayi, Bağcılar-Güneşli TEM bağlantı ve yan yolları ile Avcılar-Kuruçeşme ve Zeytinburnu demiryolu altgeçitleri yapılıyor.
Ayrıca Yapı İşleri Müdürlüğü'nce de E5 Çobançeşme köprülü kavşağı ve yol genişletmesi, Edirnekapı köprü ve yol çalışmaları ve Bayrampaşa kavşak çalışmaları sürdürülüyor.
Çobançeşme'deki çalışmaların 30 Temmuz 2005 tarihinde bitirilmesi hedeflenirken, Bayrampaşa Kavşağı'nın bu yılın sonunda, Edirnekapı'nın ise Haziran 2006'da tamamlanması bekleniyor. Vatan Caddesi-TEM bağlantı yolu üzerinde Bayrampaşa Kavşağı'ndaki çalışmaların bir ay daha trafik yoğunluğuna neden olacağını belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri çalışmaların gece gündüz sürdürüldüğünü ifade etti.
Hepsi 'tatil'e yığıldı
Yetkililer çalışmaları okulların tatile girip trafiğin nispeten azaldığı yaz döneminde yoğunlaştırmak zorunda olduklarını kaydetti. Bayrampaşa'da yapılacak kavşakla Mahmutbey'e çıkış yolu yapılarak TEM'deki yoğunluğun azaltılacağı belirtildi. Bağcılar, Gaziosmanpaşa'daki çalışmaların bitmek üzere olduğu, Sarıyer, Avcılar, Pendik Ümraniye'deki çalışmaların da bu yıl sonuna kadar bitirilmeye çalışılacağı vurgulandı.


    http://www.radikal.com.tr/7515337515330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.