İstanbul trafiğini felç eden iki neden

İstanbul trafiğini felç eden iki neden
İstanbul trafiğini felç eden iki neden
İstanbul'da bu sabah hem okulların açılması hemde 1. Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısı nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı.

RADİKAL- İstanbul 'da bu sabah hem okulların açılması hemde 1. Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısı nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak olan 1. Maliye Bakanları ve merkez bankası Başkanları Toplantısı nedeniyle bazı yollar kademeli olarak trafiğe kapatılacak. Toplantı nedeniyle İstanbul Kongre Merkezi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. İstanbul Kongre Merkezi'ne çıkan yollara TOMA'lar yerleştirildi.

18 MİLYON ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Öte yandan 15 günlük sömestr tatilinin bitmesiyle, okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ders başı yaptı. Okul servis minibüslerin trafiğe çıkması sabah saatlerinde trafik yoğunluğunu artırdı. Özellikle D-100 karayolu Mecidiyeköy, Zincirlikuyu ve Beşiktaş 'ta trafik yoğunluğu oluştu. Boğaziçi Köprüsü Avrupa -Anadolu geçişlerinde de uzun araç kuyrukları oldu.

BU YOLLAR KAPALI


İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak 1. Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı nedeniyle Şişli'de Mete Kavşağı ve Adil Baba Kavşağı trafiğe kapatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yolların saat 08:00'den itibaren toplantının sona ereceği saate kadar, toplantıya katılacakların geçişleri esnasında kademeli olarak trafiğe kapatılacağı belirtilmişti.

Alternatif yollar ise şöyle belirtildi:
-Dolmabahçe, Vodafone Arena Stadyumu arkasından gelenler Asker Ocağı Caddesi başından Gümüşsuyu istikametine yönlendirilecek
-Taş Kışla Caddesinden gelenler Adil Baba Kavşağından Küçük Çiftlik Caddesi'ne yönlendirilecek
-Taksim Meydanı'ndan Mete Kavşağına dönüşler, AKM önünden Gümüşsuyu Caddesi'ne yönlendirilecek
-Divan Kavşağından Mete Kavşağına gelenler, tünel içi ve tünel üstünden Cumhuriyet Caddesi'ne yönlendirilecek

Hasan YILDIRIM/DHA