İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik

İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik
İstanbul Üniversitesi'nde gerginlik
TGB üyesi bir grup öğrenci, Burhan Kuzu'nun katılacağı panele girmek istedi. Polis, gruba izin vermeyince gerginlik yaşandı.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Güzel Sanatlar Bölümü Başkanlığı'nda düzenlenen ' Türkiye 'de Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa ' adlı panele TBMM Anayasa Komisyon Başkanı Burhan Kuzu'nun katılacağını öğrenen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, bina önünde toplandı.

Grup, panelin düzenleneceği salona girmek istedi. Ancak polis, panele katılacaklar arasında isimlerinin kayıtlı olmadığı gerekçesiyle gruptakileri içeriye almadı.

Bunun üzerine sloganlar atan kalabalık, içeriye girmeye çalışınca çevik kuvvet ekipleri ile grup arasında arbede yaşandı.

Grup üyeleri içeriye giremedi. Bir süre kapının önünde bekleyen kalabalık, daha sonra basın açıklaması yaparak dağıldı. Polisin üniversitede ve panelin düzenlendiği Güzel Sanatlar Fakültesi’nin önündeki güvenlik önlemi devam ediyor.

DHA - İbrahim AKTÜRK


  http://www.radikal.com.tr/113062811306283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hükümetin Fedaileri - Melis E.

  Politikacılar üniversitelere akın etmeyi bıraksın lütfen. Birçok televizyon zaten sizi misafir etmek için yanıp tutuşuyor, anime karakterleri gibi sevinç içerisinde gözlerinde mutluluk yaşlarıyla buyur ediyorlar sizi. Akademiyi akademisyenlere bırakın. Bırakın o panellerde siyasi ajandası olmayan akademisyenler konuşsun, siz değil.

  Okumak değil mi amaç? - huseyin366

  Ne gerek var gençler böyle şeylere.Okulunuzu bitirin sonra istediğinizi yapın.

  bunları içeri almayın - ahanda

  fakat şeriat isteriz diyenleri niye içeri alıp bağırttırıyorsunuz sn. polis? elimde birçok resim var böyle birşey yok diyenlerle paylaşabilirim..