İstanbul Üniversitesi'nde mor eylem: İnsanlar tacize uğradı

İstanbul Üniversitesi'nde mor eylem: İnsanlar tacize uğradı
İstanbul Üniversitesi'nde mor eylem: İnsanlar tacize uğradı
İstanbul Üniversitesi'nin kadın öğrencileri tacizle suçladıkları Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Ali Karavelioğlu'nun fotoğraflarını fakülte duvarlarına astı.

RADİKAL - İstanbul Üniversitesi’nin kadın öğrencileri tacizle suçladıkları Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Ali Karavelioğlu’nun fotoğraflarını fakülte duvarlarına astı.
Hürriyet gazetesinden Esra Ülkar'ın haberine göre, dün de öğretim üyesinin fakültedeki odasının önünde toplanan öğrenciler, kapıya mor boya atarak ‘Taciz var’ yazdı. Öğrencilerden Ayşe Barcın, eylemin gerekçesini şöyle anlattı: “Akademisyenin öğrencileri taciz ettiğine dair yaklaşık 20 dilekçe verildi. Sözlü, fiziksel ve internet üzerinden birçok insan tacize uğradı. Dekan, ‘Kadınlar kuyruk sallamasaydı, bu kişi de bunu yapamazdı’ gibi bir şey söylüyor. Daha sonra görüşmeler de oluyor, şunu söylüyorlar: ‘Biz Facebook’unu kapattırdık zaten. Bir daha da kimseye bir şey yapamaz.’ Olayın üstü örtülüyor.”

‘ŞAHSIMI YIPRATMA AMAÇLI’

Doç. Dr. Murat Ali Karavelioğlu iddialara ilişkin, bunun bir ‘linç kampanyası’ olduğunu belirterek şöyle dedi: “Bu, şahsımı ve fakülte yönetimini yıpratmaya yönelik bir karalama ve linç kampanyası. Siyasi bir yanı da bulunan bir hareket olduğu anlaşılıyor. Gerekli hukuki işlemler başlatıldı.”


    http://www.radikal.com.tr/146708514670850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.