İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı

İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı
İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı
İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde iki grup arasında kavga çıktı. Kavgaya müdahale eden polis 57 öğrenciyi gözaltına aldı.

Radikal.com.tr - İstanbul Üniversitesi'nde, Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olaylara tepki gösteren öğrencilerle, 'Hizbullah yanlısı' olduğu söylenen grup arasında geçtiğimiz hafta başlayan gerginlik bu sabah tekrar çatışmaya dönüştü. "Müslüman Gençlik” grubundan öğrencilerle sol görüşlü öğrenciler arasında yaşanan çatışmada çok sayıda öğrenci yaralanırken, çok sayıda öğrenci de gözaltına alındı. 

İstanbul Üniversitesi'nin Laleli'de bulunan Edebiyat Fakültesi'nde sabah saatlerinde meydana gelen kavgada fakülte binasına gelen ve Müslüman Gençlik grubundan olduğu belirtilen kalabalık bir grup ile karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Olaylar sırasnıda yaralananlar olurken, fakülteye giren çevik kuvvet polisleri 18’i kız, toplam 57 öğrenciyi gözaltına aldı.

GÖZALTINA ALINAN ÖĞRENCİLERDEN 27´Sİ SERBEST KALDI

İstanbul Üniversitesi'nde bugün çıkan olaylarda gözaltına alınan 57 kişi çevik kuvvet otobüsleriyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Her 2 gruptan da gözaltına alınan öğrenciler tek tek otobüslerden indirilerek işlemlerinin yapılması için Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemleri yapılan öğrencilerden 27'si savcılık talimatıyla serbest kalırken 30 öğrencinin yarın mahkemeye sevk edileceği öğrenildi.

Fakültenin kapılarını kapatan polisler giriş-çıkışlara izin vermezken, gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi. Çevik kuvvet ekipleri gözaltına alınan öğrencileri ifadelerinin alınması için Emniyet Müdürlüğü’ne götürürken, üniversitede gerginlik devam ediyor. 

Öğrenci Kollektifleri'nden yapılan açıklamada, olaylara müdahale eden polislerin, sınıflara girerek çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldığı öne sürüldü.Öğrenci Kollektifleri, saat 16.00'da Beyazıt Kampüsü Ana Kapı önünde bir protesto düzenleneceğini de duyurdu.

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE DE OLAYLAR ÇIKTI
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde de Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olayları protesto etmek için eylem gerçekleştirildi. Eylem sırasında karşıt görüşlü öğrenciler arasında olaylar çıktı. Olaylara polis sert müdahale etti. Kavga ve polis müdahalesi sırasında çok sayıda öğrencinin yaralandığı bildirildi.
  http://www.radikal.com.tr/112978111297817

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devlet - Efendisiz65

  bir defada şu sağcılara, faşistlere, yobazlara böyle müdahale edin sevelim sizi. sonra kürtler-solcular polisi, askeri devleti niye sevmiyor. yobazlar faşistler saldırır polis onlara yardım eder, saldırıyı protesto için açıklama yapmak isteyene de aynı kokuşmuş tezgahın figüranları saldırır. gözaltına alınan, gazlanan yine muhalifler olur. müslümanlıkları böyledir bunların, vatanperverlikleri de böyledir. yani atın çöpe gitsin...

  Manevra kabiliyeti genişleyen gericiler üniversitelerde. - kargıyel

  Dicle Üniversitesi'nde başlayan olaylar silsilesi üniversitelerde yuvalanmış olan gerici yapılara da cesaret ve görünürlük vermişe benziyor.Özellikle devrimci öğrenciler tarafından yapılan Dicle'ye destek içerikli basın açıklamalarına saldırmaları, her yerde susturmaya çalışmaları cesaretlerinin arttığını gösteriyor.Geçen hafta yüzleri kapalı, elleri sopalı bir grubun İstanbul Üniversitesi'nde caka satması da cabası..Bu gerici gençlik örgütlerinin neyi arzuladığı, nasıl bir yaşam biçimini üniversitede hakim kılmaya çalıştıkları alenen ortada.Onlara karşı koymak ve üniversitelerdeki dinci ve faşist kuşatmayı yarmak her öğrencinin boynunun borcu olmalı.Çünkü Müslüman Gençlik ve türevi yapıların üniversitede hakim olması özgürlük alanını açan değil daraltan bir işlev görüyor..Ayrıca göz altına alınan öğrencilerin çokluk kadın olması da polisiye işlemlerin kime uygulandığının açık göstergesi..

  Bu memleketin - anaximenes

  beyin ölümü gerçekleşti artık. Organ bağışı için de umutlanmayın. Herşeyi çürüdü. Pırıl pırıl gençlerimize, patlamış mısır tanesi kadar beyni olmayanların saldırdığı yetmiyormuş gibi bir de polis terörüne maruz kalıyorlar. Ganimet topluyorlar sanırsınız alandan, ve ne yazık ki gerçekten öyle..

  ORAÇAĞ - adzl

  Orta çağ ; bu çağın felsefesi de kendisi de geçmişte kaldı arkadaşlar!!. Elin adamı İ-Phone 5 i üretti ya siz!!!??

  TERÖR - HARAYDIN

  Terör sokak anarşisi kör kurşun ve kör bıçağı olur can alır, canlı cansız bomba olur, mayın olur parçalar, molotof olur yakar. Terör cahiliye asabiyeti olur çıkar, geri çekilir öğrenci gibi öğrencilerin arasına girer çıkar, din olur, mezhep olur çıkar, Kör kurşun stat anarşisi olur çıkar. Eğer her çeşidine insanlıktan, demokrasiden, müslümanlıktan nasibini almamış, bir kuzu sürüsüne dalan kuduz canavar gibi görüp, her renk dil din mezhep kavim kabileden insan olduğunu kabul eden herkes tavır almaz, karşı çıkmazsa kimse insan olduğunu iddia edemez. Zira davranış ve ruh olarak insan olmayanın sureten insan olması bir anlam ifade etmez. Cahiye asabiyeti terörü geri çekip, şimdi sokak ve öğrenci anarşisi terörü mü devreye sokuldu? Malum yerli figüranları kukla gibi oynatan terör baronları 12 Eylülde de gençlik taşeronları terörünü, Alevi sünni maskesiyle mezhep terörünü bir günde durdurmuştu. Terörü, vatanı, demokrasiyi, insanlığı, müslümanlığı kavramak ve doğru tavır almak bu vatanın havasını teneffüs etmenin namus borcudur.

  İleri demokrasi - Ugurefendi

  Hizbullah yanlıları üniversiteye girip olay çıkartıyor devrimci öğrenciler gözaltına alınıyor.Bu kadar da olmaz!

  Hizbullah= Şeytanın Askerleri - saglikci.my

  Değerli dostlar son zamanlarda oluşmuş olan açılım sürecini provakörler engellemeye çalışıyor. Bunların Üniversite ayağı şüphesiz Hizbullahı Denilen yüzlerce insan katleden ve de dinimizi istismar ederek binlerce insanımızı zehirlemeyen bir örgüttür. Ve bunlar nerden cesaret alıyorlarsa polisle beraber sopa ve joplarla yurtsever gençlere saldırıyor. Burda aklımıza şu soru geliyor Hizbullah Devlet destekli mi? Hemen cevap vereyim EVET!. Dostlar Hizbullah ortadoğuda milyonlarca insanın ölümüne neden oldu amerika, fransa, ingiltere vb. ülkelerle beraber olarak...biraz araştırın bugün ortadoğudaki sözde islamcı dindar örgütlerin kuruluşları emperyalist devletlerin eliyle olmuşmu olmamışmı?...