İstanbul Üniversitesi'nde polis müdahalesi: 5 gözaltı

İstanbul Üniversitesi'nde polis müdahalesi: 5 gözaltı
İstanbul Üniversitesi'nde polis müdahalesi: 5 gözaltı

Fotoğraf: @sgdf_basin

İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde öğrencilerin astığı bir afişi özel güvenlik görevlilerinin indirmek istemesi üzerine başlayan gerginliğin ardından fakülteye polis girdi. Çıkan olaylarda 5 öğrenci gözaltına alındı.

İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde özel güvenlik görevlileri öğrencilerin astığı bir afişi indirmek isteyince gerginlik çıktı. Fakülteye çok sayıda polis sevk edildi.

Polis, fakülte bahçesinde toplanan öğrencilere, afişleri kaldırarak dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Öğrenciler afişlerini toplamayı reddedince müdahale başladı.

Kalkanlarla yapılan müdahaleye öğrenciler de karşılık verdi. Çıkan olaylarda bazı öğrenciler yere yatırılarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan arkadaşlarını polisin elinden kurtarmak isteyen bazı öğrencilere ise polisin tepkisi sert oldu. O anlar öğrenciler tarafından da kayda alındı.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/147508814750881

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın Arınç? - canyanar

  Demokrasi ve hukuk aşığı sayın Arınç acaba bu görüntüler için de bir şey diyecek mi? Üniversite öğrencilerinin ters kelepçeyle yere yatırılmalarına? Hani FTÖ terör örgütüne kayanak aktardıkları için türbanlı iş adamı bacılarımıza kelepçe takılmıştı da sayın Arınç tepki göstermişti, merak ettim sadece, bu öğrenciler de acaba FTÖ örgütünden mi? Eğer öyleyse Arınç gene tepki gösterir belki ama başka bir örgütten ya da daha korkuncu sadece öğrencilerse eyvaah! O zaman kimse bir tepki göstermez di mi?