İstanbul Üniversitesi'nde taciz protestosu

İstanbul Üniversitesi'nde taciz protestosu
İstanbul Üniversitesi'nde taciz protestosu
İstanbul Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup kız öğrenci, özel bir güvenlik görevlisinin iki kız öğrenciye psikolojik şiddet uyguladığı ve tacizde bulunduğunu iddia etti.

RADİKAL - İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt kampüsü önünde toplanan yaklaşık 50 kız öğrenci, eylem yaptı.

Öğrenciler, hukuk fakültesi öğrencisi iki kızın özel güvenlik görevlisi E.B. tarafından psikolojik şiddete gördüğünü ve tacize uğradığını öne sürdü. Taciz olayının 1 ay önce gerçekleştiğini ifade eden öğrenciler, E.B’nin mahkeme tarafından serbest bırakıldığını ileri sürdü.

Protestocu öğrenciler ayrıca güvenlik görevlisi E.B’nin aynı taciz olayının gerçekleştiği fakültede çalışmaya devam ettiğini dile getirdi.

Öğrenciler, bu nedenle İstanbul Üniversitesi yönetimine tepki gösterdi.

“Teşhir ediyoruz. Bu okulda Özel güvenlik kadınları taciz ediyor” pankartı taşıyan öğrenciler, “Yaşasın kadın dayanışması”, “Tacizci güvenlik istemiyoruz”, “Öğrenci tacizine son” şeklinde sloganlar attı.

Yapılan basın açıklamasının ardından öğrenciler, tacizci olduğunu ileri sürdükleri E.B’nin fotoğrafını üniversitenin duvarına yapıştırdı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/145666114566611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kız öğrenci derken ilkokul öğrencisi gibi mi yani? - ozgurlukicin

  Sevgili Radikal. Üniversite öğrencileri yetişkindir, değil mi? Öyleyse kız öğrenci demiyoruz, kadın öğrenci diyoruz. Ha erkek öğrencilere de oğlan diyoruz biz derseniz onu ayrıca tartışırız. Ha yok, kız derken bizim başka, bambaşka fikirlerimiz var derseniz onu hiç tartışmayalım Radikalciğim. Tamam?