İstanbul Üniversitesi'ne polis girdi, onlarca öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi'ne polis girdi, onlarca öğrenci gözaltında
İstanbul Üniversitesi'ne polis girdi, onlarca öğrenci gözaltında
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde dün yaşanan olayların ardından gerginlik bugün de sürüyor. Sabah saatlerinde fakülteye giren çevik kuvvet polisleri onlarca öğrenciyi gözaltına aldı.

İSTANBUL – İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında dün başlayan olayların ardından gerilim sürüyor. Bu sabah fakülte içine giren çevik kuvvet polisleri çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Polis, karşıt görüşlü öğrenciler arasında dün çıkan olaylar nedeniyle, üniversitenin Beyazıt'taki Merkez Kampüsü'nün içinde ve çevresinde tedbir aldı. Bugün de iki grubun üniversite bahçesinde karşı karşıya gelmesi üzerine gruplara müdahale eden polis, 47 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında FKF Genel Başkanı Erçin Fırat’ın da bulunduğu belirtiliyor.

Edebiyat Fakültesi'nde olaylar dün başladı. Sol görüşlü öğrenciler, fakülteye gelen bir grubun “IŞİD yanlısı” olduğunu söyleyerek bu gruba tepki gösterdi. Bu olayın ardından sol görüşlü öğrenciler okulda kalırken diğer grup uzaklaşmıştı.

Bu sabah ise polis ekipleri okula girerek çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların sayısının 47'ye kadar yükseldiği öğrenildi. Çevik kuvvetin fakültedeki bekleyişi de devam ediyor.

Bu arada dün çıkan olaylar sırasında gözaltına alının 6 kişi de emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

RADİKAL - DHA - AA