İstanbul Valisi: Ben de saman bastım ama Taksim'de 1 Mayıs olmaz

İstanbul Valisi: Ben de saman bastım ama Taksim'de 1 Mayıs olmaz
İstanbul Valisi: Ben de saman bastım ama Taksim'de 1 Mayıs olmaz

Vali Mutlu, Taksim'de basın açıklaması yaptı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim'de 1 Mayıs açıklaması yaptı. Vali Mutlu kutlamalara izin vermeyeceklerini, sendikalara da toplanma noktalarında müdahale edileceğini söyledi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kendisinin de gençliğinde saman basarak emeğiyle para kazandığını, babasının da emekçi olduğunu ancak 1 Mayıs bayramının Taksim'de kutlanmasına izin veremeyeceklerini söyledi.
Vali Mutlu Taksim'deki inşaat çalışmaları nedeniyle güvenli şekilde 1 Mayıs mitingi yapılamayacağını, kendilerinin de sendikalara Kazlıçeşme alanını önerdiklerini ancak 'her ne hikmetse' kabul görmediğini söyledi. Vali Mutlu kendisinin de gençliğinde saman basarak emeğiyle para kazandığını, babasının da emekçi olduğunu ancak emekçi bayramının Taksim'de kutlanmasına izin veremeyeceklerini, bu sorumluluğu hukuki olarak alamayacaklarını söyledi.
Vali Mutlu sendikaların, inşaat alanları çıkarıldığında bile İstanbul'un en büyük alanının Taksim olduğu açıklamalarının ise doğru olmadığını en büyük alanın Kazlıçeşme olduğunu söyledi. Vali mutlu toplanma alanlarında toplanmaya müsade etmeyeceklerini söyleyerek marjinal grupların da olay çıkarmak isteyebileceğini bunu da değerlendiklerini söyledi.