İstanbul Valisi: Ben de saman bastım ama Taksim'de 1 Mayıs olmaz

İstanbul Valisi: Ben de saman bastım ama Taksim'de 1 Mayıs olmaz
İstanbul Valisi: Ben de saman bastım ama Taksim'de 1 Mayıs olmaz

Vali Mutlu, Taksim'de basın açıklaması yaptı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim'de 1 Mayıs açıklaması yaptı. Vali Mutlu kutlamalara izin vermeyeceklerini, sendikalara da toplanma noktalarında müdahale edileceğini söyledi.

Radikal.com.tr - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kendisinin de gençliğinde saman basarak emeğiyle para kazandığını, babasının da emekçi olduğunu ancak 1 Mayıs bayramının Taksim'de kutlanmasına izin veremeyeceklerini söyledi.
Vali Mutlu Taksim'deki inşaat çalışmaları nedeniyle güvenli şekilde 1 Mayıs mitingi yapılamayacağını, kendilerinin de sendikalara Kazlıçeşme alanını önerdiklerini ancak 'her ne hikmetse' kabul görmediğini söyledi. Vali Mutlu kendisinin de gençliğinde saman basarak emeğiyle para kazandığını, babasının da emekçi olduğunu ancak emekçi bayramının Taksim'de kutlanmasına izin veremeyeceklerini, bu sorumluluğu hukuki olarak alamayacaklarını söyledi.
Vali Mutlu sendikaların, inşaat alanları çıkarıldığında bile İstanbul'un en büyük alanının Taksim olduğu açıklamalarının ise doğru olmadığını en büyük alanın Kazlıçeşme olduğunu söyledi. Vali mutlu toplanma alanlarında toplanmaya müsade etmeyeceklerini söyleyerek marjinal grupların da olay çıkarmak isteyebileceğini bunu da değerlendiklerini söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/113162811316287

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Meydanı açın ve gerekli önlemleri de alın, çözüm budur. - citizen

  Madem iş bu noktaya geldi, meydanı açarsınız ve gereken önlemleri de sendikalarla birlikte alırsınız bay Vali. Böyle inatlaşmaların gereceği, engellenmiş ortam, emekçilerin Taksim'de toplanmaları ile oluşacak ortamın gerginliğinden çok daha fazladır. Bunun sorumlusu da demokratik çözüm üretemediğiniz takdirde sizler olursunuz. Hiç öyle gençliğinde emekçi olan birisinin söylemi değil "yer gösterdik, ne hikmetse beğenmediler" demek...

  ????? - emlgr

  inşaat çalışmaları nedeniyle oluşacak kazaların hukuki sorumluluğunu alamıyorsunuz ancak gruplara toplanma noktalarında yapılacak mudaheledeki sertlik şiddetinin sorumluğunu alacaksınız öyle mi? yoksa nasılsa alanda inşaat kazılarına düşüp yaralanacaksınız, hiç boşuna alana kadar zahmet etmeyın biz sizi burda bi güzel dövelim, coplayalım, gazla gözlerinizi kör edelim mi diyorsunuz? bunun sorumluluğunu mu alabilirsiniz sayın vali?

  baban emekçiydi - kullaniciadlikisi

  baban emekçiydi, sen değilsin. sen, baban gibileri ezip onların sırtından gününü gün eden patronların işbirlikçisisin. utanmadığına göre bari babanın adını ağzına alıp onu da utandırma artık.

  İnşaat - anaximenes

  bahane. 12 Eylül referandumu sürecinde vaat edilen göstermelik demokratikleşmenin vadesi doldu. 2 yıldır görkemli katılımla kutlanan 1 Mayıs, sermaye ve müttefiklerinin ve tabii ki siyasal iktidarın tahammül sınırlarını zorladı, sonunda oyun bitti. Emek düşmanı politikalar tam gaz sürüyor. Bu, bir kentin valisinin inadı ile açıklanabilir bir şey değildir. Emekçileri hem daha zor fakat o oranda mücadele etmek gereken günler bekliyor..

  1 mayıs taksimi - nesimk

  tüm emekçiler, Valiyi , emniyet md. hiç sevmem ama bu sefer %100 haklılar. taksim inşaatında bir emekçi o çukura düşse sorumlusu kim.? ey sendika baronları bir işe yarmıyorsunuz bari şiddet dilini bırakın. ayıptır,günahtır bu emekçilere haksızlıktır. yine emekçiler hak talep etmeden kavga gürültü ortamında yine yaralı,kan revan olacak sendika BARONları sevinecek. Tüm emekçi kardeşlerime Bu sefer sendika baronlarını dinlemeyin. Sembolik anma için Kazancı yokuşunda olacağım.

  Klişe - ceug

  kürt komşunuz da vardır şimdi sizin, sayın valim?

  ... - kaamos

  demek ki armut dibinden çok uzağa düşmüş.