İstanbul Valisi'nden 'kar tatili' tweeti

İstanbul Valisi'nden 'kar tatili' tweeti
İstanbul Valisi'nden 'kar tatili' tweeti
İstanbul Valisi Mutlu, Twitter üzerinden, İstanbul'u etkisi altına alan kar nedeniyle tatil isteyen öğrencilere seslendi.

İstanbul ’u iki gndür etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle dünden beri okulların tatil olmasını talep eden ve bu isteklerini twitter ’dan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya ileten öğrencilere Vali’den üzücü haber geldi.

Dün gün boyunca hiçbir açıklama yapmayan Vali Mutlu, bugünkü tatil beklentilerine gece attığı tivitle yanıt verdi.

Vali Mutlu twitter hesabından yayınladığı mesaj, "Vali amca 'TATiL' diyen gençler. Bu bizim için çok kolay. Ama sizi böyle sevindirmek yerine, sizin için doğruyu hep tercih ettim... Sizi seviyorum" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/116577111657715

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çocuk - 35m

  kaçırın çocukları; bu vali seviyorum dedi mi önce polis tiyatrosu ardından da TOMAlar ve plastik mermiler devreye giriyor.

  valinin mutlusu da bi başka - d_bars

  derdiniz eziyet çektirmek millete, bi de arsız arsız laf yetiştirmek... ne yapsanız da antipatiksiniz her türlü, unutmuyoruz 1 mayısta o kız çocuğuna hayasızca saldırmalarınızı ve bütün gezi sürecini...

  Sayın Vali Haklıdır - sertan yula

  Bilindiği gibi eğitim kurumlarımız dünyada ilk ona girecek ölçüde çağdaş ve üst düzey bir eğitim programına sahiptir. Okullarımızda öğrencilere hergün verilen bilgiler de bu bağlamda bir başka günle telafi edilemeyecek kadar istisnai ve özel niteliklere sahip bilgilerdir. Konuya bu açıdan bakıldığında İstanbul'da kar kalınlığı kent merkezinde en az iki metreye ulaşmadan okulları tatil etmek genç nesillerin geleceğine yapılacak bir katliamla eşdeğer anlam taşımaktadır. Böyle bir gerekçe karşısında elbette ki böyle havalarda okul servislerinin İstanbul'da trafik yoğunluğunun ve kazalarının en önemli nedenlerinden olması, hele ki servisi olmayan öğrencilerin yollarda perişan olması herhangi bir kayda değer ehemmiyet arz etmemektedir. Sayın Vali haklıdır, İstanbul'da hortum, tsunami ve deprem bir arada olmadığı sürece o eşsiz eğitime ara verilmemelidir.

  vali - livorno22

  tatile hazırlık var mı :D

  Güzel yazmış... - turq_82

  Recep Tayyip Erdoğan vali olsa, "Okullar yan gelip yatma yeri değildir, bu tatiller hep cehape zihniyetinin işi, tatil isteyen marjinal gruplar dış güçlerin maşası, Türkiye'nin büyümesini istemeyenler..." neler demezdi ki...