İstanbul ve Adana'da'da operasyon

İstanbul ve Adana'da'da operasyon
İstanbul ve Adana'da'da operasyon
İstanbul Pendik'te bu sabah erken saatlerde çok sayıda özel harekat polisinin de katılımıyla operasyon başlatıldı. Adana'da düzenlenen operasyonda da 10 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - İstanbul  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri, Pendik ilçesinde operasyon başlattı. Operasyona çok sayıda özel harekat polisi de destek verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden konvoy halinde araçlarla çıkan polis ekipleri, sabah erken saatlerde Pendik'e gelerek belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyon yapılan adreslerde ekiplerin aramaları devam ediyor. 
İzmir 'de de, PKK 'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik olarak Buca, Karabağlar, Konak, Narlıdere ve Gaziemir ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda yaklaşık 20 kişi gözaltına alındı.


ADANA'DA PKK OPERASYONU

Adana'da da Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri kent genelinde 17 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi. PKK'ya yönelik gerçekleştirildiği belirtilen operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken, 5 tabanca, 2 pompalı tüfek, silahlara ait çok sayı da mermi ve örgütsel doküman ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor. (Ramazan EĞRİ/İstanbul/Fatih KARAÇALI/Adana/DHA)