İstanbul ve Ankara Emniyeti'nde deprem

İstanbul ve Ankara Emniyeti'nde deprem
İstanbul ve Ankara Emniyeti'nde deprem
İstanbul'da 11 polis müdürünün görev yeri değişti. Deprem Ankara'yı vurdu. Ankara'da 18 şube müdürünün görev yerleri değiştirildi. Bu arada Ankara ve İstanbul dışında Kayseri, Bursa, Trabzon ve Kocaeli'nin de aralarında bulunduğu bazı illerin emniyet müdürlüklerinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube müdürlerinin de görev yerinin değiştiği öğrenildi.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın 2 yardımcısı, Organize Şube'de görev yapan 2 müdür yardımcısı ve Mali Şube'de görev yapan 2 müdür yardımcısı mevcut görevlerinden alındı.

Büyük Rüşvet adı verilen operasyonu yürüten şubelerden Organize Suçlarla Mücadele Şubeden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı, Mali Suçlarla Mücadele Şube'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, Organize Şube Müdür Yardımcıları Şenol Demir, Ahmet Kalender ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcıları Yasin Topçu ve Kazım Aksoy'da görevden alındı.

Sabah saatlerinde 5 şube müdürü de görevden alınmıştı.  Yeni görev yerleri belli oldu.  İstanbul’da görevden alınan 2 il emniyet müdür yardımcısı ve 4 şube müdür yardımcılarının yeni görev yerleri belli oldu.

Buna göre, Mali Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Hamza Tosun Silivri’den Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü, Kaçakçılıkla Mücadeli Şube Müdürlüğü, İnterpol, Sierra, Europol’den sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı Sancaktepe’den Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na, Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu Çekmeköy Müdür Yardımcılığı'na, Kazım Aksoy ise Gaziosmanpaşa Müdür Yardımcılığı'na, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcıları Şenol Demir Özel Güvenlik Şube Müdür Yardımcılığı'na, Ahmet Kalender ise Eğitim Şube Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

YENİ SORUMLU MÜDÜRLER DE BELLİ OLDU
Mahir Çakallı’nın yerine Beşiktaş ve Sarıyer’den sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erkin Adalar, Hamza Tosun’un yerine ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Yıldız getirildi.

ANKARA
Ankara'da Kom, Mali, Narkotik ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürleri başta olmak üzere 18 şube müdürünün görev yerleri değiştirildi.

Görev yerleri değiştirilen bazı müdürler şöyle:
Kaçakçılık Şube Müdürü Erkan Kaya
Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Osman Şamil Kaya
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adem Yalçınkaya
Narkotik Şube Müdürü Emre Murat Korkmaz
Koruma Şube Müdürü Fahri Küçük


  http://www.radikal.com.tr/116688511668859

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  muz cumhuriyeti - MerlinHell

  biri muz cumhuriyeti değiliz mi demişti?

  Çabalar nafile. - karçiçekleri

  Bu bir aklama operasyonudur.Yeni bir ideoloji yaratma çabasıdır; Ak partizm ideolojisi.

  garabet - genco940

  suçluların alınması gerekirken, suya sabuna dokunmadan soruşturmayı yürüğten savcı ve polisler açığa alınıyor. Beylerin taktiği aynen deniz fenerinde olduğu gibi. Suçluyu mahkeme değil, ortakları aklıyor.

  çine de yollasanız ifadeleri alınacak - demlicay2011

  her şey ortaya çıkacak işte o kadar. artık cia sizi istemiyor.

  Hizmet - AKP çekişmesi = Türkiye rezaleti - Pe@ce

  Hukuk devletinin Türkiye'de çökmüş olduğunun, rezaletin artık hangi safhaya geldiğinin en güzel örneği bu son "görevini kötüye kullanma" değişiklikleri oldu. Sözümona Devlet birimlerindeki Hizmet - AKP kavgası sonucu daha çok taş yerinden oynayacak gibi; ama merak etmeyin oynattığınız bu taşlar hepinizin başınızı yaracaktır!

  OLACAĞI BU - pispor

  İçişleri bakanının oğlunu göz altına alırsan ve bakan baba halen görevinde ise tüm emniyeti bile görevden alır

  Emniyette ikinci deprem hk. - runekson

  hırsızlıkla suçlanan bir iç işleri bakanının bakanlık vasfı kalmamıştır,Bakanlık vasfını kaybetmiş birinin de makamı ile ilgili yaptığı tasarrufların geçersiz olması lazım.sayın arınç diyorki bu operasyonu düzenleyen polisler iç işleri bakanına emniyet müdürüne haber vermesi gerekirdi diyor,eğer böyle bir haber verilseydi,bu şüpheliler operasyon başlamadan görevli polisleri görevden alırlardı ve operasyonda yapılmaz suç gizli kalırdı.