İstanbul ve Ankara'da bugün (20 Şubat Cuma)okullar tatil mi? İstanbul'un hangi ilçelerinde okullar tatil? Valilik açıkladı

İstanbul ve Ankara'da bugün (20 Şubat Cuma)okullar tatil mi? İstanbul'un hangi ilçelerinde okullar tatil? Valilik açıkladı
İstanbul ve Ankara'da bugün (20 Şubat Cuma)okullar tatil mi? İstanbul'un hangi ilçelerinde okullar tatil? Valilik açıkladı
İstanbul ve Ankara'da bugün (20 Şubat Cuma) okullar tatil mi? Öğrencilerin merakle beklediği sorunun yanıtını İstanbul Valiliği verdi. Valilik'ten yapılan açıklamada, bugün okulların tatil edilmeyeceği belirtildi. Ancak Valilik, kar temizleme çalışmalarının sürdüğü ilçelelerde tatil yetkisinin kaymakamlıklara bırakıldığını duyurdu. Valilinin kararının ardından Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Çatalca, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Çekmeköy, Sancaktepe, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Kartal, Ataşehir ilçelerinde kaymakamlık kararıyla okullar yarın tatil edildi. Ankara Valiliği ise henüz bir açıklama yapmadı. İşte okulların tatil olduğu iller...

İstanbul ve Ankara 'da  bugün (20 Şubat Cuma) okullar tatil mi? Kar yağışının etkisini artırmasıyla 2 gün tatil yapan öğrenciler, bugün de okulların tatil olup olmadığı sorusunun yanıtını merak ediyor. İstanbul Valiliği İstanbul genelinde okulların tatil olmadığını, ancak ilçelerde tatil kararının kaymakamlıklara bırakıldığını duyurdu.  İstanbul'un Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Arnavutköy, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal, Ataşehir ilçelerinde kaymakamlık kararıyla okullar bugün tatil edildi.  Ankara Valiliği ise henüz açıklama yapmadı.

İSTANBUL VALİLİĞİ: KARAR KAYMAKAMLIKLARIN

"İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetmekte olduğundan bugün (cuma günü) eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak ilçelerimize yağan kar miktarındaki farklılıklar ve ara sokaklarda devam eden kar temizleme çalışmalarının mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi hususunda karar, İlçe Kaymakamlıklarımızın yetkisine bırakılmıştır."

İSTANBUL'DA 17 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Arnavutköy, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal, Ataşehir ilçelerinde okullar bugün de tatil edildi.

KARMAŞA SÜRÜYOR

Valiliğin kararından sonra, veliler ve öğrenciler ilçe kaymakamlıklarının resmi internet sitelerine yüklenince, kaymakamlıkların sitelerine uzun süre erişim sağlanamadı.
Bazı veliler, kararın ilçe kaymakamlıklarına bırakılmasını eleştirerek, oturdukları ilçede sokakların hâlâ karla kaplı olduğunu, ancak çocuklarının eğitim gördüğü okulun bugün açık olacağını söylediler. Veliler, "Çocuklarımız o okula nasıl gidecek?" diye sordular.

 

İstanbul'da hangi ilçelerde okullar tatil? Kaymakamlıklardan flaş açıklama

İŞTE YARIN (20 ŞUBAT CUMA) OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER 

ESKİŞEHİR'DE İLK VE ORTA DERECELİ OKULLAR TATİL

Eskişehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil olan ilk ve orta dereceli okullar, aynı sebeple bugün de tatil edildi.

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 20 Şubat 2015 Cuma günü 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Ayrıca açıklamada, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler ve kamu kuruluşlarında çalışan hamile personelin ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SAKARYA'DA DEVAM EDEN YAĞIŞ TATİL GETİRDİ

Sakarya Valiliği, bölgedeki kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi, ulaşımda yaşanan sorunlar nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün için de tatil edilmesi kararı aldı. İki gündür okulların tatul olduğu Sakarya'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim, 23 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

TOKAT'TA İL GENELİNDE OKULLAR TATİL

TOKAT’ta etkili olan kar yağışı sonrası okullar il genelinde bugün de tatil edildi.

Tokat’ta etkili olan kar yağışı sonrası ilk ve orta dereceli okullar bugün için 1 gün tatil edilirken, yağışın devam etmesi nedeni ile tatil uzatıldı. Tokat Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Meteoroloji verilerine göre soğuk, kar yağışı, don ve buzlanma ihtimalinin ulaşımda aksaklıklara neden olacağı beklentisi nedeni ile 20 Şubat Cumu günü de okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. İl genelinde 298 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Eskişehir'de okullar yarın da tatil

Tokat'ta eğitime kar engeli

İstanbul esareti yaşadı, kimse üstüne almadı