İstanbul yanıyor: Kundaklama şüphesi var

İstanbul yanıyor: Kundaklama şüphesi var
İstanbul yanıyor: Kundaklama şüphesi var

Fotoğraf: Şafak Başkılıç/Twitter

Beykoz'da ormanlık alanda 5 ayrı noktada yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Dün yine aynı bölgede yangın çıkmış ve 5 hektarlık alan yanmıştı. Yetkililer kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.

İSTANBUL - Beykoz Çavuşbaşı'nda ormanlık alanda 5 ayrı noktada saat 13.45 sıralarında bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne ait çok sayıda arazöz ile itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına, 2 helikopterle de havadan müdahale ediliyor.

Yangını söndürme çalışmaları, havadan ve karadan devam ediyor. 

KUNDAKLAMA İHTİMALİ
Beykoz Çavuşbaşı Elmalı barajı yakınındaki ormanlık alanda dün saat 13.00 sıralarında bilinmeyen nedenle yangın çıkmış ve 5 hektarlık alan yanmıştı. (DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  orman

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/1141646114164613

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bugün Beykoz yarın neresi? - bakitkal

  Hükumet halkın ve çevrecilerin itirazlarından nasibini almamak için,seçim zamanına kadar verilmiş sözlerini tutmak amacıyla,rantiyeye yangın hizmeti veriyor.Ne gerek var izin almaya,yak gitsin,izin alınacak orman kalmasın.

  orman vasfı kaybettirilen araziler - çapul

  Yeni nurtopu gibi orman vasfını kaybetmiş arazilerimiz vatana millete hayırlı olsun.2b yasası varken biz daha çook kundaklama şüphesi duyarız..

  uğraştırmayın kalkınmacıları - bipartitus

  bak şu iktidarın çilesine sen! adamlar türkiye'ye çağ atlatmak için orman yaktırmak zorunda kalıyorlar. mutat zevat türkiye'yi 30. yüzyıla taşıyacak projelerin önünü kesmek için zırt pırt "ağaç kestiler" diye feryat etmese her şey ne kolay olacak! onca keresteye yazık oldu şimdi bak.

  gördüğüm bir olayda benden. - sktk60

  2008 yılının temmuz ayında ikinci köprü yolunun hekimbaşı mahallesinin yakınında otoban kenarında arabayla geçerken çam ağaçlarının kurumuş dallarının tutuşarak diğer çam ağaçlarınıda tutuşturmaya başladığını gördüm bu yangın sıcak havanın etkisiylede çıkmış olabilir güneş kuru çam yapraklarını tutuşturmuş olabilir.

  Köprü mü arsa mı - marj

  Önce köprünün yeri yanlış, ertesi gün yangın... Tamda denize sıfır otellik arazi açmışlar... Bakalım kim kapacak ihaleyi...

  Yangın - Ata

  Memleket zaten yıllardır bu iktidar ile tam bir yangın yeri... Bu yangınla ise sanki ciğerimiz yanıyor. Bir de tüm bu alevleri çapulculara yamamak isteyen bir art düşünce var ki onu da anlamak imkansız. Dün kentinin parkına sahip çıkıp direnen insanları bugün kundakçılıkla suçlayacak kadar aklını yitirmiş ve gözünü hırs bürümüş yobazlara yazıklar olsun...

  3.köprüye yol açılıyor - citizen

  Ne güzel. Kimse AKP yi üçüncü köprü için ağaçları kesiyor diye suçlamayacak. Yanan ağaçlar nasılsa çevre yolu için yer açmış oluyor kendiliğinden...Bari yol güzergahının dışına pek taşmasa da size de bir başka bahaneyle kesecek ağaç kalsa...Bu arada yaktığınız kibrit eğer yanmamışsa üstünde parmak izi bırakmış olmayın da.