İstanbul 'yatırım'ın yıldızı oldu

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından MIPIM'de İstanbul birinci öncelikli yatırım bölgesi seçildi. 70 ülkeden 20 bin gayrimenkul yatırımcısı, finansör ve proje sahibini buluşturan MIPIM, Fransa'nın Cannes kentinde açıldı.

CANNES - Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından MIPIM'de İstanbul birinci öncelikli yatırım bölgesi seçildi. 70 ülkeden 20 bin gayrimenkul yatırımcısı, finansör ve proje sahibini buluşturan MIPIM, Fransa'nın Cannes kentinde açıldı.
Beklenen 20-30 milyar dolar
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, fuarla ilgili şöyle konuştu: "İstanbul ilk kez katılmasına rağmen MIPIM'da büyük ilgi görüyor. İstanbul dünyada birinci öncelikli yatırım bölgesi olarak seçildi. Dünya üzerindeki 500 milyar dolarlık yatırım hareketi burada belirleniyor. Buradan Türkiye'ye 20-30 milyar dolarlık yatırım fırsatı
olacaksa, bunu İstanbul'a çekmek istiyoruz."
İstanbul fuara, aralarında 'İstanbul Mall', 'Haliç Kongre Merkezi',
'Çamlıca Kulesi', 'Yeni İstanbul', 'Tarabya Sağlık ve Ekolojik Güzellik Köyü'nün de yer aldığı 10 projeyle katıldı. Topbaş, bu yılki fuara 2 ay gibi kısa bir sürede hazırlanıldığını söyledi. "İstanbul'a yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı var" diyen Topbaş, gördükleri ilgiden memnuniyetini dile getirdi. Fuar, yarın sona erecek.
Fuardaki İstanbul standını gezenlere Galata ve Kız Kulesi maketleri hediye ediliyor. Önceki akşam Cannes Carlton Otel'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda gerçekleştirilen kokteyle ise yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Davetlileri 'İstanbul hoş geldin partisi' yazısı karşıladı. Fuar, geçtiğimiz yıllarda Dubai'deki Yelken Otel'in tohumunun atıldığı yer olarak hatırlanıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7403727403720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.