İstanbul yine karanlığa gömüldü

İstanbul yine karanlığa gömüldü
İstanbul yine karanlığa gömüldü
İstanbul'ün büyük bölümü akşam saat 20.25'te karanlığa büründü. İddiaya göre kesintiye, Hasdal'da patlayan bir trafo neden oldu. Geçen kesintide olduğu gibi BEDAŞ'ın sitesi de çökünce, İstanbullular kesintiyle ilgili bilgi edinemedi. Kesintiden yaklaşık 1.5 saat sonra BEDAŞ'tan yapılan açıklamada ise kesintinin TEİAŞ kaynaklı olduğu bilgisi verildi. Mart ayında tüm Türkiye'de gerçekleşen kesinti de TEİAŞ kaynaklı meydana gelmişti.

RADİKAL - Birçok ilçede elektrik kesintisi yaşandı, İddiaya göre Hasdal’da bir trafonun patlaması birçok yerde elektriğin kesilmesine yol açtı

İstanbul genelinde elektrik kesintisi yaşandı. Birçok ilçe karanlığa gömüldü. Kesinti ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

İddiaya göre Hasdal’da bir trafonun patlaması birçok yerde elektriğin kesilmesine yol açtı. Elektriğin kesildiği yerler şöyle:

KESİNTİDEN ETKİLENEN İLÇELER

Avrupa yakasında Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş , Sarıyer, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Eyüp'e elektrik verilemiyor.

Anadolu yakasında ise Kadıköy’de elektrik kesintisi hayatı olumsuz etkiliyor.

SON DURUM

Gelen son bilgilere göre Beyoğlu ve Şişli'nin bazı bölgelerine elektrik verilmeye başlandı.

Elektrik kesintisinden sonra yüzlerce sosyal medya kullanıcısı, tepkilerini Twitter üzerinden gösterdi.

1.5 SAAT SONRA AÇIKLAMA

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, saat 20.25 itibarıyla sistemde TEİAŞ kaynaklı kesinti meydana geldiği belirtildi.

Bu nedenle Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Eyüp'e elektrik verilemediği bildirilen açıklamada, TEİAŞ tarafından sorun giderildikçe sistemin tekrar enerjilendirileceği kaydedildi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nin resmi internet sitesinde de, elektrik kesintisiyle ilgili olarak, "TEİAŞ hattına Kemerburgaz'da yıldırım düşmesi sebebiyle aynı hattan beslenen ilçelerimize bir süre elektrik verilememiştir" denildi.

Türkiye genelinde elektrikler gece yarısında kesildi

Elektrik kesintisi sadece Van'da yaşanmadı