İstanbul'a 560 kamera

10 Nisan'dan itibaren İstanbul'un 560 kamerayla izleneceğini belirten
İçişleri Bakanı Aksu "Sokak çocukları için barınma imkânı sağlanacak" dedi.

ANKARA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 10 Nisan'da uygulamaya girecek Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu Projesi (MOBESE) kapsamında,
İstanbul'un 560 kamerayla izleneceğini söyledi.
atv'de dün yayımlanan 'Ankara'da Sabah' programına katılan Aksu, sokakta yaşayan çocukların suç eğilimindeki artışa dikkat çekti. Çocukları sokaktan kurtarmak için proje hazırladıklarını belirten Aksu, "New York Belediye Başkanı sokakta yaşayanlara yatacak yer buldu, öyle çözüldü bu iş. Biz de sokak çocuklarından başlıyoruz" yanıtı verdi. MOBESE'yi Diyarbakır'dan sonra 10 Nisan'da İstanbul'da da yaşama geçireceklerini hatırlatan Aksu, kentin 560 kamerayla donatılacağı projeyi öyle anlattı:
Nezarethaneler de izlenecek
"Kameralarda plaka tanıma sistemi ve araç takip sistemi olacak. Polis ekipleri dijital harita üzerinde izlenebilecek. Merkezle ekip arasındaki iletişim hızlı ve kolay olacak. Arşiv bilgileri çok aktif kullanılacak. Yani polis şüphelendiği bir şahsı durdurduğunda, şüpheliyi gözaltına almadan, karakola götürmeden, merkezle bağlantı kurarak kimlik sorgulaması yapabilecek. Ayrıca İstanbul'daki tüm nezarethaneler de merkezden izlenebilecek."


    http://www.radikal.com.tr/7414747414740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.