İstanbul'a 829 teknoloji sınıfı

2006-2007 eğitim öğretim yılı yarın sona eriyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul'da verimli bir eğitim yılı geçirildiğini belirterek, "Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere bu yıl çok önem verildi.

İSTANBUL - 2006-2007 eğitim öğretim yılı yarın sona eriyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul'da verimli bir eğitim yılı geçirildiğini belirterek, "Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere bu yıl çok önem verildi. 829 okula da bilgi teknoloji sınıfları kuruldu" diye konuştu.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, 2006-2007 eğitim öğretim yılını şöyle değerlendirdi: "İstanbul 'da 829 okulda bilgi teknolojisi sınıfları kuruldu. 'Eğitime Yüzde 100 Destek' kampanyası çerçevesinde İstanbul'da hayırseverlerin katkılarıyla son dört yıl içerisinde 3 bin 688 derslik ve 340 milyon YTL'lik halk katkısı sağlandı. Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere büyük önem verildi. Ayrıca geleceğin bilim ve fen adamlarını yetiştirmek amacıyla düzenlenen bilim ve bilişim olimpiyatlarıyla bilgi yarışmalarında da ilimizin okulları ve öğrencilerimiz büyük başarılar göstermişlerdir ve dünya çapında projelere ve yarışmalara katılarak ödül aldı."
Başarısızlık kader değil
Özer, öğrencilere ve velilere de seslenerek, "Yıl sonunda, başarısız çocuklarımıza da başarısızlığın bir kader olmadığını belirterek, başarısızlığı her zaman yenmenin mümkün olduğunu ifade etmek istiyorum. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız çocuklarımıza da anlayışla yaklaşmalıyız" dedi.