İstanbul'a kar ablukası: TEM hem Edirne hem de Ankara yönünden kapandı

İstanbul'a kar ablukası: TEM hem Edirne hem de Ankara yönünden kapandı
İstanbul'a kar ablukası: TEM hem Edirne hem de Ankara yönünden kapandı
TEM Otoyolu'nun Sakarya Arifiye mevkiinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 20 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. TEM Otoyolu'nun İstanbul istikametine ulaşım durdu. TEM Edirne istikameti de Selimpaşa mevkiinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı.

RADİKAL-Sibirya soğukları Türkiye 'yi dondurdu. İstanbul dahil bazı illerde eğitime ara verildi. TEM Otoyolu’nun Sakarya Arifiye mevkiinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 20 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. TEM otoyolunun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı. Bahçeşehir - Halkalı mevkiinde de yolda kalan TIR'lar nedeniyle TEM, İstanbul- Ankara istikametinde trafiğe kapandı. TEM Edirne istikameti ise Selimpaşa mevkiinde trafiğe kapalı durumda...

TEM Edirne istikameti Selimpaşa mevkiinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Bahçeşehir - Halkalı mevkiinde yolda kalan TIR'lar nedeniyle TEM, İstanbul-Ankara istikameti de trafiğe kapandı.İstanbul'da etkili olan kar yağışı zaman zaman etkisini tipi şeklinde gösteriyor. TEM Otoyolu'nda tipi nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Trafik adım adım ilerlerken bazı sürücüler yol kenarında durarak araçlarına zincir taktı.

TEM KAPANDI Sakarya'da  dün gece etkili olan yoğun kar yağışı sonrasında TEM'in Adapazarı gişeleri ve Arifiye geçişinde her iki şeritte meydana gelen toplam 15 aracın karıştığı 3 ayrı zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 10 kişiÿde yaralandı. Dün gece şiddetini arttıran yoğun kar nedeniyle TEM’de trafik kilitlendi. İlerleyen saatlerde Adapazarı gişeleri Arfiye geçişinde İstanbul yönüne doğru 1 kilometrelik alanda 3 ayrı trafik kazası meydana geldi. Karın neden olduğu, yolcu otobüsleri TIR ve otomobillerin karıştığı kazada zincirleme kazalara yaklaşık 15 araç karıştı. Hastanelere kaldırılan yaralılardan 1’i öldü, 10’unun tedavisi sürüyor.


METEOROLOJİ'DEN UYARI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde yer yer yoğun kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı guney, iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege ve Marmara'nın güneydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/s), Marmara'nın kuzey ve batısı ile Ege kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Güney Ege kıyılarında ve Batı Akdeniz'de fırtına (60-80 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.