İstanbul'da 7 adreste DHKP/C operasyonu

İstanbul'da 7 adreste DHKP/C operasyonu
İstanbul'da 7 adreste DHKP/C operasyonu

Arşiv

Edinilen bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü DHKP/C'ye operasyon düzenledi

İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü DHKP/C'ye operasyon düzenliyor. Sultangazi'de 7 ayrı adrese düzenlen operasyon kapsamında 2 tabanca ve bir polis kıyafeti ele geçirildi. Operesyonlar kapsamında Sultangazi Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bir sokağa giriş ve çıkışlar kapatıldı. Devam eden operasyonlar kapsamında gözaltına alınanlar olduğu bildiriliyor.

MAHALLE ABLUKAYA ALINDI

Operasyonlar kapsamında Sultangazi Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bir sokağa giriş ve çıkışlar kapatıldı. Öte yandan polis operasyonunu protesto eden bir grup polise taş attı. Poliste gaz bombası atarak ve TOMA araçlarıyla tazyikli su sıkarak gruba müdahale etti. Polise taş atmaya devam eden grup bir süre sonra dağıldı. Devam eden operasyonlar kapsamında gözaltına alınanlar olduğu bildiriliyor.Polisin iş yerinde yaptığı aramalarda el konulan malzemeler delil torbasına konularak emniyete götürüldü.(dha/ Habip Atam)