İstanbul'da araçlar yolda kaldı

İstanbul'da araçlar yolda kaldı
İstanbul'da araçlar yolda kaldı
İstanbul'da yılbaşı akşamı etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. D-100 Karayolu'nda araçlar güçlükle ilerlerken, Şişli'de bazı araçlar yollarda mahsur kaldı.

RADİKAL - İstanbul'da kar yağışı etkisini artırarak devam etti. Gün boyu aralıklarla yağan kar nedeniyle, D-100 Karayolu zaman zaman beyaz örtüyle kaplandı. D-100 Karayolu'nun Silivri rampasında kayganlaşan yolda çok sayıda araç mahsur kaldı. Otoyolun İstanbul istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşlar saatlerdir araçlarının içerisinde trafiğin açılmasını bekledi. Otoyolun Mahmutbey gişelerden Edirne istikametinde ilerleyen araçlar da yolda kaldı. Saatlerce trafikte kalan yüzlerce aracın ilerlemeyen yolda kontak kapatma noktasına geldikleri görüldü.   Akşam saatlerinde D-100 Karayolu'nun Halıcıoğlu mevkiinde araç sürücüleri yolda ilerlemekte güçlük çekti.

Şişli Odesa Bulvarı'nda ise çok sayıda araç yolda mahsur kalırken, araç sürücüleri de zor anlar yaşadı. Sürücülerin yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Kar küreme araçları ise yolları açık tutmak için çalışmalarını sürdürdü. (dha/ Uzay KESMEN)