İstanbul'da AVM'ye bombalı saldırı girişimi iddiası

İstanbul'da AVM'ye bombalı saldırı girişimi iddiası
İstanbul'da AVM'ye bombalı saldırı girişimi iddiası
İstanbul'da bir AVM'ye bombalı saldırı düzenlemek isteyen iki kişinin yakalandığı öne sürüldü.

RADİKAL  - Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre İstanbul 'da büyük bir AVM'ye bombalı saldırı düzenlemek isteyen PKK /YDG-H üyesi oldukları iddia edilen 2 kişi, MİT, Emniyet İstihbarat ve Terörle Mücadele ekiplerinin ortak operasyonu ile yakalandı.

Habere göre, dün akşam Gaziosmanpaşa'da saat 19.15'te düzenlenen ortak operasyonda yakalanan iki kişinin üzerinde parça tesirli bir bomba ele geçirildi. Bomba etkisiz hale getirildi

Yakalanan 2 kişi sorgulanmak üzere daha sonra emniyete götürüldü.

YDG-H YALANLADI

YDG-H örgütüne yakın bir Twitter hesabı ise bu girişimi yalanladı. Hesaptan,  "İstanbul AVM Saldırısı Manşeti"Tamamıyla Dezenformasyon Düzmece Bir yalandan ibaret olup Gündemi değiştirmeye yönelik bir Oyundur.'' tweeti atıldı.

 


  http://www.radikal.com.tr/126913812691382

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  terör - user956734

  Hükümetin yanlış açılım politikası yüzünden terörün her geçen gün daha da hortladığını, daha da bir önü alınamaz hale geldiğini üzüntü ve acıyla izliyoruz. Yazık ettiler ve etmeye devam ediyorlar bu güzel ülkemize. Ne özgürlük kaldı ne adalet.

  Yalan Haber - user956642

  Türkiye, ortalığı karıştırmak için yeni yollara giriyor. Suriye'den Türkiye'ye bomba atma planı gibi buda kesin yalandır.