İstanbul'da 'ayda bir gün sokak bizim'

Trafiğin işlek olduğu Şişli Abdi İpekçi Caddesi bir günlüğüne araçlara kapatılarak, 'Ayda bir gün sokak bizim' kampanyasına ev sahipliği yaptı.

İSTANBUL - Trafiğin işlek olduğu Şişli Abdi İpekçi Caddesi bir günlüğüne araçlara kapatılarak, 'Ayda bir gün sokak bizim' kampanyasına ev sahipliği yaptı.
Sokak ahalisi bisiklete bindi, cadde duvarlarına 'Sokaklarımızı geri istiyoruz' yazıları yazdı, küçük çocuklar Candaş Müzikal Grubu'nun Latin ezgileri eşliğinde asfalta seksek oynadı. Şişli Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinliğe Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Beşiktaş Hobi Merkezi ve Bisiklet Sevenler Derneği de katıldı. Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, "Şehrimizi, sokaklarımızı, caddelerimizi otomobillerden, trafikten geri istiyoruz" diye konuştu.
'Ayda bir gün sokak bizim' etkinliğinde, ayın her üçüncü pazarı İstanbul içinde bir sokak trafiğe kapatılacak ve otomobilsiz sokakta alternatif olarak neler yaşanabileceği paylaşılacak.