İstanbul'da 'B' yurtta kış havası

Türkiye batıdan gelen yağışlı havanın etkisine girdi.

İSTANBUL - Türkiye batıdan gelen yağışlı havanın etkisine girdi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre bugün Karadeniz, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Doğu Marmara, Ege'nin iç kesimleri karlı, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz yağmurlu, diğer bölgeler çok bulutlu.
Yarın kar yağışı Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun bir bölümü, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde etkisini sürdürecek. Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de parçalı bulutlu hava görülecek. Marmara ve İç Anadolu'da yer yer sis bekleniyor. Pazar günü kar Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde etkili, Marmara, Ege ve Akdeniz ise batıdan gelen yağmurlu havanın etkisi altına girecek. İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun bazı bölgelerinde sis bekleniyor. Pazartesi yurt genelinde parçalı bulutlu hava beklenirken, kar yurdun kuzeydoğusunda etkili olacak. Hava sıcaklığı hafta başı tekrar artacak.
İstanbul kar nedeniyle yüksek yoğunluk alarmı olan 'B Planı'nı uygulamada. Yetkililer orta kuvvette don ve buzlanmaya karşı uyardı.