İstanbul'da bir bara 'AIDS' baskını

İstanbul'da bir bara 'AIDS' baskını
İstanbul'da bir bara 'AIDS' baskını
Avcılar'da, bir barda HIV virüsü taşıyan hayat kadınlarının çalıştırıldığı ihbarı alan polis, 'Fener üçledi' şifresiyle baskın düzenledi.

İSTANBUL - Avcılar’da bir barda AIDS’li hayat kadınlarının çalıştırıldığı ihbarını alan Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri bunun üzerine harekete geçti. Ekipler, dün akşam saatlerinde bara baskın yaptı.

Operasyonda aralarında 1 işletme müdürü ve 3 personelin de bulunduğu 4 kişi ile 17 hayat kadını polis tarafından gözaltına alınarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Tanınmamak için çanta ve kazaklarla yüzlerini kapatarak Asayiş Şube Müdürlüğü merdivenlerini çıkan 2 kadın yere düştü. Basın mensuplarının kendilerini görüntülediğini fark eden bazı hayat kadınlarının ağlaması ise dikkat çekti.

17 KADINA HIV TESTİ YAPILACAK

Kadınların HIV taşıyıp taşımadığı, Bakırköy Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi’nde yapılacak tahlillerin ardından belirlenecek. 17 kişinin test sonuçlarının çıkacağı güne kadar gözetim altında tutulacağı belirtildi.

OPERASYON ŞİFRESİ: "FENER ÜÇLEDİ" 

Öte yandan müşteri kılığında bara giden ve hayat kadınlarıyla 250 Liraya anlaşan 2 polisin, operasyonun başlaması için dışarıda bekleyen ekipleri telefonla arayarak, "Fener üçledi" şifresini kullandığı öğrenildi.

DHA - İhsan YALÇIN