İstanbul'da bir kişi donarak öldü

İstanbul'da sağanak yağış gece yarısından sonra yüksek kesimlerde kendini karla karışık yağmur ve kara bıraktı. Zeytinburnu'nda aşırı soğuktan evsiz bir kişi hayatını kaybetti.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle
Zeytinburnu Belgradkapı otobüs durağında bir kişinin yerde yattığı istihbaratını alan polis ekipleri olay yerine geldiklerinde, yerde yatan şahsın ölmüş olduğunu gördü.

Bu akşam saatlerinde İstanbul'da etkili olan yağış sebebiyle sığınmak için girdiği otobüs durağında soğuktan ölen 45 yaşındaki Faruk Örgücü'nün sokaklarda yaşayan biri olduğu öğrenildi.

Ceset olay yeri incelendikten sonra Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis ekipleri olayla ilgili araştırma başlattı.

İSTANBUL TRAFİĞİNDE SON DURUM

Sağanak yağış nedeniyle kapalı olan E-100 Karayolu, 4 saatin ardından trafiğe açıldı.

İstanbullular zor anlar yaşadı

Kentte akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve rüzgar, kentte yaşamı olumsuz etkiledi. Kentte saat 20.00 sıralarında başlayan sağanak yağış ve şiddetli rüzgar, yollarda ve caddelerde su birikintilerine neden olurken, bazı evlerin bodrum katlarını su bastı, kentte maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Yağışlar Avcılar ve Çatalca'da etkili olurken, bu ilçelerde bazı evlerin bodrum katlarını su bastı. Yollarda yer yer oluşan su birikintileri trafiği aksattı. Bazı çukur yerlerde ve alt geçitlerde araçları içinde mahsur kalan sürücüler itfaiye yardımı ile kurtarıldı. İstanbul'da yağışın etkili olduğu saatlerde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Yağış yarın etkisini kaybediyor

Kentte yarın öğle saatlerine kadar etkisini sürdürecek yağış, önce Avrupa sonra Anadolu yakasında etkisini yitirecek. Salı ve çarşamba günü yağış beklenmezken, sıcaklık yarından itibaren artmaya başlayacak.