İstanbul'da bomba alarmı

İstanbul'da bomba alarmı
İstanbul'da bomba alarmı
Ataşehir'de, bir inşaatın kulübesinde el yapımı ve basınç tesirli bomba ele geçirildi. Olayla ilgili olduğu belirlenen 22 yaşındaki Suriye uyruklu inşaat bekçisi gözaltına alındı.

RADİKAL - Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü 'ne bağlı ekipler, ihbar üzerine, Esatpaşa Mahallesi, Vecibe Sokak'ta yapımı devam eden bir inşaatın içerisinde bulunan bekçi kulübesine öğleden sonra baskın yaptı. Yaklaşık 10 gündür inşaatta bekçilik yapan 22 yaşındaki Suriyelinin kaldığı kulübede yapılan aramada, koltuğun içerisine yerleştirilmiş kutu içinde bomba olduğu fark edildi. Suriyeli bekçi gözaltına alındı.

KONTROLLÜ ŞEKİLDE PATLATILDI

Olay yerine bomba imha ekibi istendi. Bomba imha uzmanı, içerisinde bomba bulunan koltuğu fünye ile kontrollü şekilde patlattı. Koltuk tahrip olurken, bomba imha ekipleri kutunun içerisindeki bombayı alarak Örnek Polis Karakolu'na götürdü.Daha sonra, Olay Yeri İnceleme ekipleri de kulübede araştırma yaptı.

BEKÇİNİN ÜZERİNDE KİMLİK YOK

Yapılan incelemeler sonucu, bombanın el yapımı ve basınç tesirli olduğu belirlendi. Esatpaşa Mahallesi Muhtarı Turan Kızıltaş, bombayı bekçinin getirdiğini ileri sürdü. Gözaltına alınan Suriyelinin yaklaşık 1,5 yıldır Türkiye 'de olduğu ve üzerinde kimlik bulunmadığı öğrenildi.

Uğur AYAZSIN - DHA