İstanbul'da bugün (10 Şubat Salı) okullar tatil mi? İşte okulların tatil olduğu iller

İstanbul'da bugün (10 Şubat Salı) okullar tatil mi? İşte okulların tatil olduğu iller
İstanbul'da bugün (10 Şubat Salı) okullar tatil mi? İşte okulların tatil olduğu iller
Kar yağışının İstanbul'u yeniden etkisi altına alacağı haberi öğrencilerde de İstanbul'da okulların tatil olacağı beklentisi yarattı. Kar yağışının etkili olduğu birçok kentte ise okullar tatil edildi. İşte detaylar..

İstanbul 'da okullar tatil mi? Birçok öğrenci bu sorunun yanıtını beklerken, Türkiye 'nin kara kışa teslim olan birçok kentinde okullar tatil edildi.

İşte okulların tatil olduğu iller...

MUŞ'TA OKULLAR TATİL

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili oldu Muş merkez ve tüm ilçelerde yarın okullar tatil edildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin açıklama... Bugün kar tatili var mı?


KARS'TA OKULLAR YARIN DA TATİL
Yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Kars merkezde, ilçelerinde ve köylerinde okullar yarın da tatil edildi.

DOĞU KARA TESLİM OLDU, EĞİTİM AKSADI

DOĞU Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum, Kars ve Ağrı'nın Eleşkirt, Erzincan'ın Tercan ilçelerinde okullar tatil edildi. Erzurum, Ağrı, Erzincan, Kars, Muş ve Ardahan'da bin 585 köyün merkezlerle bağlantısı kesildi.

Doğu Anadolu Bölgesinde dün akşam başlayan kar yağışı sabaha kadar aralıksız devam etti. Kar yağışı nedeniyle Erzurum'da bin, Ağrı'da 270, Erzincan'da 160, Kars'ta 76, Muş'ta 64, Ardahan'da 15 olmak üzere toplam 1585 köy yolunun merkezlerle bağlantısı kesildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığından 53 ekip köy yollarını açmak için seferber oldu.

İstanbul'da kar etkisini artırıyor


ERZURUM'DA 10 ŞUBAT'A KADAR TATİL

Erzurum'un Yakutiye, Palandöken, Aziziye, Kars merkez ve Arpaçay, Ağrı'nın Eleşkirt, Erzincan'ın Tercan ilçelerinde okul öncesi, ilköğretim okulları ve liseler bugün yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Kamuda çalışan engelli ve hamilelere de kar tatili izni verildi. Okullarda eğitim- öğretime 10 Şubat sabahı yeniden başlanacak.

Kar kalınlıkları Erzurum'da 35, Ağrı'da 30, Ardahan'da 21, Kars'ta 15 santime ulaştı. Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise Konaklı'da 160, Palandöken'de 150, Sarıkamış'ta 85 santimi buldu. Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü kar yağışının giderek şiddetini artıracağını ve Perşembe gününe kadar devam edeceğini bildirdi.

AKOM'dan İstanbul'da kar alarmı!


KARLIOVA'DA ÖĞRENCİLERE 2 GÜN KAR TATİLİ

BİNGÖL'ün Karlıova İlçesi'nde dün akşam başlayan kar yağışı nedeniyle, bugün ve yarın olmak üzere ilçe merkezi ile bağlı köylerdeki okullar 2 gün tatil edildi.

Karlıova İlçe merkezinde dün akşam başlayan kar yağışı, bugün başlaması gereken eğitimi engelledi. Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği Karlıova'da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde okulların 2 gün tatil edildiğini duyurdu. İlçede kar yağışı hala devam ederken, özel idare ve belediye ekipleri, kar temizleme araçları ile yoğun bir şekilde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

ARDAHAN GÖLE'DE OKULLARA KAR TATİLİ
Ardahan'da gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Göle ilçesinde okullar, yarın için 1 günlüğüne tatil edildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

BİTLİS'TE EĞİTİME KAR ENGELİ
Yoğun kar yağışının devam ettiği Bitlis'te Valilik tatil kararı aldı. Bitlis Valiliği, Bitlis merkez ile merkeze bağlı köylerde yarın için ilk, orta ve liselerin tatil edildiğini bildirdi. Bitlis kent merkezindeki kar kalınlığı ise yaklışık 30 santimetreyi buldu.

AĞRI'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışından dolayı okullar 1 gün tatil edildi.
Yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı merkeze bağlı tüm köy okulları ile taşıma merkezli okullarda 10 Şubat 2015 Salı günü (1 gün) tatil edilmiştir" denildi.