İstanbul'da çete operasyonu

İstanbul'da çete operasyonu
İstanbul'da çete operasyonu
Organize şubenin, 3 ilde 26 adrese düzenlediği baskınlarda 19 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabah saatlerinde bir suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli Kocaeli ve Antalya illerinde bulunan 26 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Organize ekipleri, İstanbul'da Ataşehir, Ümraniye, Kadıköy, Bakırköy, Maltepe ve Pendik ilçelerinde daha önceden belirlenen adreslere Özel Harekat polisleri de destek verdi. Polis ekipleri adreslerde yaptığı aramalarda 10 tabanca, 6,35 milimetre çapında anahtarlık görünümünde suikast silahı, çelik yelek ve değişik çaplarda 312 mermi ele geçirdi.

Operasyon kapsamında suç örgütünün liderliğini yaptığı öne sürülen Mert Altan S.'nin de aralarında bulunduğu 19 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı. Ele geçirilen malzemeler emniyette sergilendi.

6 AKARYAKIT İSTASYONUNU HARACA BAĞLAMIŞLAR

Emniyet kaynakları, şüphelilerin 'Sarallar' ismiyle bilinen grupla beraber hareket ettiklerini ve iletişim halinde olduklarını belirtti. Şüphelilerin İstanbul Anadolu yakasında bulunan 6 akaryakıt istasyonundan yüklü miktarda haraç aldıkları iddia edildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında, 'Silahlı tehdit', 'Ateşli silahla yaralama','Nitelikli yağma', 'Silahlı suç örgütü kurmak' ve 'Silahlı suç örgütüne üye olmak' suçlarından haklarında işlem yapılacağı öğrenildi.
DHA-ÇAĞATAY KENARLI