İstanbul'da çifte bomba paniği

İstanbul'da çifte bomba paniği
İstanbul'da çifte bomba paniği
İstanbul Maltepe'de Kaymakamlık önünde patlama oldu; Kartal'da ise zaman ayarlı bomba patlamadan etkisiz hale getirildi.

Ankara ’da AKP merkezi ve Adalet Bakanlığı’na yapılan saldırıların ardından İstanbul ’da güne iki bomba haberiyle uyandı.
Maltepe Cevizli Mahallesi Orhan Gazi Caddesi'nde bulunan Maltepe Kaymakamlığı yakınına bırakılan bomba saat 08.00 sıralarında patladı.

Patlama ihbarıyla birlikte bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerinde güvenlik şeridi oluşturan ekipler, incelemelerini sürdürüyor.

Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, kaymakamlık binasının yanında meydana 07.58'de meydana gelen patlamada kullanılan bombanın zaman ayarlı olduğunun tahmin edildiğini söyledi.

Bu sırada kendisinin de makamına gelmek üzere kaymakamlık binasının yakınında bulunduğunu anlatan Okur, "Bombanın zaman ayarlı olduğu tahmin ediliyor. Uzman ekiplerin teknik incelemesi devam ediyor" dedi.

Bombayı yerleştirenlerin iki kişi olduğunu da ifade eden Kaymakam Okur, kamera kayıtlarına göre yüzü maskeli bu şüphelilerin, yoldan geçerken bombayı binanın yanına bıraktığını kaydetti. Kaymakam Okur, patlamada bir camda çatlak oluştuğunu söyledi.

ZAMAN AYARLI BOMBA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
İkinci bomba haberi ise Kartal’dan geldi. Barış Manço Kültür Merkezi’nin önüne bırakılan el yapımı zaman ayarlı bomba, patlamaya saniyeler kala etkisiz hale getirildi.

Atalar Mahallesi Çanakkale Caddesi üzerinde bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nin önüne ihbar üzerine gelen polis, güvenlik şeridi oluşturarak uzman ekiplere haber verdi. Uzman ekipler, kütüphane girişindeki şüpheli paketi titiz bir şekilde inceledi. İncelemede paketin zaman ayarlı el yapımı bomba olduğu belirlendi. Bombanın saat 08.00'de patlayacak şekilde ayarlandığı tespit edildi. Uzman ekipler, bombayı patlamaya kısa süre kala etkisiz hale getirdi. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/112594711259473

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Suçlu psikolojisi - BaşkaBirşey

  Çok bilinen bir olgu vardır belki de herkes bilmez. Bir suçlu 'katil, soyguncu v.b.' bir eylem yaptıktan sonra dönüp oraya görmeye gider bir süre sonra. Bu dayanılmaz bir meraktır. Benim bir önceki yorumuma verilen eksilerde Dev-Sol'cuların bu eylemi yaptığını doğrularcasına eksiye boğulmuş. Kendilerini ele veriyorlar yani. Bunlar yarın öbürgün eskiden PKK'nın yaptığı gibi sağda solda bombalar patlatarak ortamı terörize ederek yaşamaya çalışacaklar.

  Demokrasi mücadelesi... - BaşkaBirşey

  Bunlar demokrasi ve insan hakları diye yaygara yapan Dev-Sol'cuların eylemleri olabilir mi acaba? Sokaktaki masumları ya da sıradan polisleri öldürmek onların demokrasi mücadelesine çok uygun çünkü!

  Yanlış politikanın sonucları - urhan

  AKP nin yanlış politikaları bu ülkeyi bir karışıklığa sürüklüyor...