İstanbul'da çocuk kaçıran fidyecilere polis operasyonu

İstanbul'da çocuk kaçıran fidyecilere polis operasyonu
İstanbul'da çocuk kaçıran fidyecilere polis operasyonu
İstanbul polisi, Suriyeli bir işadamının oğlunu kaçırarak önce 1 milyon, ardından 500 bin dolar fidye isteyen kişilere, 'parayı teslim edip çocuğu almak üzere' randevulaşarak operasyon düzenledi. Fidyeciler yakalandı, çocuk kurtarıldı.

İSTANBUL Fatih’te kendisini polis olarak tanıtan 3 kişi, Suriyeli bir işadamının 13 yaşındaki oğlunu kaçırdı. Rehin tutulan çocuk nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı. Çocuğun hayatı karşılığında önce 1 milyon dolar isteyen, ancak daha sonra 500 bin dolara da razı olan 3 kişi, polis tarafından yakalandı.

ÖNCE 1 MİLYON DOLAR İSTEDİLER

Fatih’te polise başvuran 13 yaşındaki M.J.’nin ailesi, çocuklarının kaçırıldığını söyleyerek yardım talebinde bulundu. Aile çocuklarını kaçıran kişilerin telefonla aradığını ve fidye olarak 1 milyon dolar istediklerini söyledi.

POLİS GÖRÜNTÜLERE ULAŞTI

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis önce 13 yaşındaki M.J.’nin kaçırılma anının görüntülerine ulaştı. Görüntülerde 13 yaşındaki çocuğun yanına bir araçla yaklaşan 3 kişinin, kimlik gösterdikten sonra M.J’yi otomobile bindirip uzaklaştıkları görüldü. Bu görüntülerden yola çıkılarak Suriyeli işadamının oğlunu kaçıranların eşkali belirlendi.

FİDYEYİ 500 BİN DOLARA İNDİRDİLER

Gasp Büro Amirliği, Müzakere Timi'ne bağlı ekipler devreye girerek ailenin fidye pazarlığını takibe aldı. Günler süren pazarlığın sonunda fidyeciler, istedikleri fidyeyi 500 bin dolara kadar indirdiler. Fidyecilerle 21 Eylül gecesi saat 01.00 sıralarında Kadıköy’de bir adreste parayı alıp çocuğu vermek için anlaşıldı. Polisin randevu yerine yaptığı baskında fidyeciler Yasin A. (44) ile Ergün B. (54) ve Şenol G. (40) gözaltına alındı.

Polis şüphelilerden 13 yaşındaki M.J.’nin Kadıköy’de bir işyerinin deposunda tutulduğunu öğrendi. Bunun üzerine işyerine yapılan baskınla çocuk da kurtarılarak ailesine teslim edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 3 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

(Ali AKSOYER - Enver ALAS / DHA)

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Fatih

  ,

  Müzakere

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  eylül