İstanbul'da da gösteri, kundaklama, saldırı

İSTANBUL - Öcalan’ın İmralı’daki koşullarını protesto etmek isteyen gruplar İstanbul’un çeşitli noktalarında da polisle çatıştı, bazı ilçelerde otomobiller kundaklandı. Karşıt bir grup da DTP binasına saldırdı.
Küçükçekmece Altınşehir Güvercintepe Mahallesi’nde toplanan PKK yandaşı 50 kişilik grup önceki akşam yolu trafiğe kapattı.  PKK lehine sloganlar atan grup kaldırım taşlarını sökerek yolu açmaya çalışan panzerleri taş yağmuruna tuttu. Polisin helikopter ile takip ettiği gruba çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Aynı gece Okmeydanı ve Bahçelievler’de 12 otomobil ateşe verildi.
Önceki gün akşam saatlerine doğru da Sefaköy Halkalı Caddesi’nde bir işhanının beşinci katında bulunan Küçükçekmece DTP İlçe Başkanlığı’na saldırı düzenlendi. Ellerinde Türk Bayrağı, satır ve sopalar bulunan yaklaşık 20 kişilik grup, DTP İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu işhanına geldi. Ancak içeride bulunan iki partili elinde kürekle müdahale ederek içeri girmelerini engelledi. Bunun üzerine kuru sıkı silahla havaya rastgele ateş açan saldırganlar, daha sonra ellerindeki spreyle işhanının duvarlarına üç hilal çizerek kaçtı. (dha, Radikal)