İstanbul'da DHKP-C ve IŞİD operasyonu: 1 kadın yaralandı

İstanbul'da DHKP-C ve IŞİD operasyonu: 1 kadın yaralandı
İstanbul'da DHKP-C ve IŞİD operasyonu: 1 kadın yaralandı
İstanbul'da DHKP-C ve IŞİD'e yönelik operasyon düzenlendi. IŞİD operasyonunda Suriye ve Irak'taki çatışma bölgelerine gidecekleri belirtilen yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. DHKP-C operasyonu sırasında Küçük Armutlu'daki bir eve yapılan baskın sırasında bir kadın sırtından vurularak yaralandı.

İSTANBUL İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, sabah saat 04.00 sıralarında Ataşehir ve Sarıyer'de önceden belirlenen bir çok adrese eş zamanlı 'terör' operasyonu düzenledi. Operasyon kapsamında, 'akrep' olarak tabir edilen zırhlı polis araçlarıyla Ataşehir, Mustafa Kemal (1 Mayıs) Mahallesi'ne giren ekipler, Özel Hareket polislerinin de desteğiyle çok sayıda adrese baskın düzenledi.

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde de (Küçük Armutlu) daha önceden belirlenen adreslere operasyon yapıldı. Polis, operasyon sırasında geniş güvenlik önlemleri alırken, TOMA ve Çevik Kuvvet polisleri de tedbir amaçlı bekletildi.

Bu arada Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Gelincik Sokak'ta baskın yapılan bir adreste operasyon sırasında 24 yaşındaki bir kadın sırtından vuruldu. Genç kadının yaralandığı evde bulunan kişiler polise ve basına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, olayda yaralanan Dilek D.'nin polisle çatışmaya girmediği, özel harekat ekipleri evde arama yaparken çıkan arbede sırasında, "ev sakinlerinden birinin polisin silahına sarılıp tetiğe basması sonucu" sırtına isabet eden mermiyle yaralandığını öne sürdü.

IŞİD’E OPERASYON: YAKLAŞIK 50 KİŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan Suriye ve Irak'taki çatışma bölgelerine giderek IŞİD’e katılacakları belirlenen çok sayıda yabancı uyruklu kişiye yönelik İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Pendik'te tespit edilen 17 adrese eş zamanlı baskın düzenleyen ekipler, yabancı uyruklu yaklaşık 50 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

(RADİKAL - DHA - AA)