İstanbul'da DHKP-C'ye şafak operasyonu

İstanbul'da DHKP-C'ye şafak operasyonu
İstanbul'da DHKP-C'ye şafak operasyonu
İstanbul'da sabah saatlerinde DHKP-C terör örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 05.30 sıralarında İstanbul genelinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Beyoğlu Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerinde bulunan Okmeydanı Haklar ve Özgürlükler Derneği'ne yapılan baskına Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri de destek verdi.

DHKP-C terör örgütüne yönelik olduğu öğrenilen helikopter destekli operasyonda, evin içinde bulunan şüpheliler slogan atmaya başladı. Kapıları açmayan şüpheliler "Faşistler bizi yıldıramaz" şeklinde slogan atarken, polis ekipleri de 'koç başı' ile kapı kilidini kırıp adrese girdi.

Polis yine Okmeydanı'nda Sosyal Meskenler sokakta bir eve girdi. Baskınlarda çok sayıda kişinin gözaltına alınırken, polis baskın yaptığı adreslerde arama yapmaya devam ediyor.

DHA - İhsan YALÇIN


  http://www.radikal.com.tr/112577211257727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polis mi AKP gençlik kolları mı? - bırıncı

  başbakan kendine muhalifleri hedef gösteriyor. polis de bu kişiler hakkında soruşturmaya başlatıyor. böyle hukuk devleti olmaz. başbakanını amacı AKP'ye muhalif kim varsa kamuoyuna suçlu olarak lanse etmek... polis teşkilatının çoğunluğu da AKP'li olunca böyle bir tablo çıkıyor ortaya..

  bir gün herkes akepeli olur! - kartopu_

  bir ara herkesi ergenekoncu diye topladılar, sonra herkes kacekalı oldu, şimdi moda dhkpc!Bu gidişle dışarıda insan kalmayacak, sonra bir şafak da herkes akepeli olacak!

  Gerçekleri duyaran sesleri yok etme operasyonlari - Gerçekleri gosteren

  Bu operasyonlar sadece hukumetin satin alamadigi, dogruyu, haki hukuku savunan,esitligi ozgurlugu, ezilmis toplumlarin sesi olan, gerçek bir anlamda saglam bir muhalefet kitlesi olusturacak insanlari yok etme operasyonudur. KATIL OL AMA HUKUMETI ELESTIRME, HAK HUKUK ARAMA, ITAATKAR OL, BA$INI EG bu sekilde seni kimse rahatsiz etmez, boyle bir Turkiye isteniyor, ne kadar üzücü bir durum...

  cephenin dağıtılması - waller

  militanlarını, özellikle ölümcül hastalıklara yakalanmış militanlarını üzerlerine bomba bağlamak sureti ile masum insanların üzerine salan bir örgüte geç kalınmış darbeler olarak görüyorum..90'larda aldıkları darbelerden sonra eylemsellik manasında yeniden toparlanma sürecine giren cephe, yine bazı gizli servislerin talimatı ile vahşi ve kanlı eylemlerine başlamışlardı. özellikle eylemlerinde polisi hedef seçen örgüte yönelik operasyonlar, kökleri kazınana dek devam edecektir diye düşünüyorum..

  Yine mi DHKP-C'ye operasyon? - szna

  Her sabaha DHKP-C'ye operasyon haberiyle başlıyoruz. Valla operasyon yapa yapa bitiremedi Türk polisi. Sanırsın 1 milyonluk üyesi var. Artık kimleri örgüt üyesi diye topluyorlarsa...

  Faşistler bizi yıldıramaz.. - Şahaloğlu

  Hak arayanlara ve özgürlük isteyenlere karşı yapılan bu saldırı ve tutuklamalar toplumu sindirip sürü haline getirmek içindir. AKP ve Paydaşları karşılarına çıkan muhalif sesleri, satın alınacakları satın alarak, satın alamadıklarına da terörist damgası vurarak karalamaya ve itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Baskı ve zorlamalara karşı boyun eğmedik asla eğmeyeceğiz. Haksızlığa, adaletsizliğe, faşizme karşı hep direneceğiz. Türkiye, bir sultanlık olmayacak bizler de Sultanın tebası olmayacağız. Egemen zihniyet dün yaptığı gibi bugünde karalama kampanyaları peşinde. Biz solcu, sosyalist, kominist siz ne derseniz deyin bu topraklarda yaşayan ezilmiş halkların, hakkı yenen emekçilerin, özgürlüğü elinden alınmak isteyenlerin sesi olacağız. Hep bir ağızdan"Faşistler Bİzi Yıldıramaz" diyoruz..

  Orantısız Güç!.. - anaximenes

  Bu kadar temkinsiz operasyon olur mu. Canlarını tehlikeye atmışlar, haberleri yok. Uçaksavarlar, roketatarlar, havan topları, patlayıcı tuzakları, ağır makineli tüfekler ile tahkim edilmiş(!) bir derneğe siz kalkın bir helikopter ve birkaçyüz polisle yüklenin. Bombardıman uçakları nerede. Neden donanma Haliç ve Boğaz'dan teyakkuza geçirilmedi. Yürüyen çelik kuleleriniz neden yok. Pes doğrusu. Alt tarafı bir dernek yahu..