İstanbul'da domuz gribinden 11 ölüm

İstanbul'da domuz gribinden 11 ölüm
İstanbul'da domuz gribinden 11 ölüm

Maske üç kat pahalandı Domuz gribi nedeniyle ilginin arttığı maskeler üç kat pahalandı. Daha önce 20 kuruş olan maskeler 60 kuruşa, hatta 1 TL?ye çıktı. Hastane önlerinde satıcılar türedi. FOTOĞRAF: İSMET KOZELO / DHA

İstanbul'da 11 kişinin domuz gribinden öldüğünü açıklayan İl Sağlık Müdürü hafta sonu iki kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi

İSTANBUL - İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, kentte halk arasında domuz gribi olarak bilinen Pandemik salgın A H1N1 virüsü nedeniyle ölü sayısının 11’e ulaştığını söyledi. Dokucu hafta sonu biri 27 diğeri 40 yaşında iki kişi domuz gribi nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti.
Dokucu, Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen, ‘Ar-Ge Çalıştayı’nda verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.
‘Kentteki domuz gribi vakaları’ konusundaki bir soru üzerine Dokucu, bugüne kadar 200’e yakın vaka meydana geldiğini, hafta sonu 27 yaşında bir erkek ve 40 yaşında bir kadın olmak üzere iki kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi. Ali İhsan Dokucu, “İstanbul’da domuz gribinden dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e ulaştı” dedi.

‘Çocuğunuzu aşılatın
Bu arada altı ay ile beş yaş arasındaki çocuklar ile kronik hastalığını beyan edenlere belli bir sistematik içinde tüm Sağlık Ocakları ile Ana ve Çocuk Sağlığı Merkezlerinde aşılamanın dün başladığını belirten İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, “Kendi çocuğum olsa aşı yaptırırdım. Ben de aşı oldum. İki gün kadar sızı hissettim. Sonra tamamen geçti. Okullarda aşı yapılıp yapılmayacağının henüz belirlenmedi. Beş yaş altı çocukların aşıları ise merkezlerde yapılıyor. İstanbul’da 600 merkezde aşılama yapılacak” dedi. (Radikal)