İstanbul'da 'don ve buzlanma' uyarısı

Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, tuzlama yapılan ana arterler dışında İstanbul'un her yerinde kuvvetli don ve buzlanma olduğunu söyledi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, tuzlama yapılan ana arterler dışında İstanbul'un her yerinde kuvvetli don ve buzlanma olduğunu belirterek, don ve buzlanmanın yarın ve cuma günü de etkisini sürdüreceğini söyledi.
Yıldırım, İstanbul'da hava sıcaklığının bugün sıfırın altında seyredeceğini ve en fazla sıfır dereceye ulaşabileceğini belirtti. Kentte önceki gece başlayan kar yağışının aralıklarla devam edeceğini ve bugün zaman zaman kar sağanağı görüleceğini ifade eden Yıldırım, kar yağışının yarın da serpinti olarak gerçekleşeceğini kaydetti.
Yıldırım, dün öğleden sonra başlayan buzlanmanın yarın ve cuma günü de etkisini sürdüreceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Tuzlama yapılan ana arterler dışında İstanbul'un her yerinde kuvvetli don ve buzlanma var. Üç gün boyunca buzlanmaya dikkat. İstanbullular, kar yağışından çok don ve buzlanmaya karşı dikkatli olsunlar. Mecbur olmadıkça yola çıkılmamasını tavsiye ediyoruz. Hava sıcaklıkları ise bu 3 gün boyunca en düşük eksi 4, en yüksek de sıfır¶
derece olarak bekleniyor."
Yıldırım, sabah yapılan ölçümlere göre kar kalınlığının Şile'de 8, Göztepe ve Sarıyer'de 5, Kartal'da 3, Atatürk Havalimanı ve Kumköy'de de 1 santimetre olarak belirlendiğini söyledi. Yıldırım, çukurda kalan Bahçeköy'deki kar kalınlığının ise 17 santimetreye ulaştığını belirtti.