İstanbul'da dün gece 15 araç kundaklandı

İstanbul'da dün gece 15 araç kundaklandı
İstanbul'da dün gece 15 araç kundaklandı
Şişli, Zeytinburnu, Küçükçekmece ve Gaziosmanpaşa'da park halindeki 15 araç, kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından ateşe verildi.

İSTANBUL - Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Spor Sokak'ta park halinde bulunan 5 araç, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce benzin dökülerek ateşe verildi. Olayı fark eden mahalle sakinleri, durumu polis ve itfaiyeye bildirdi. Bu sırada bazı vatandaşlar, damacana ve kovalarla yangını söndürmeye çalıştı.

Yangın, Şişli itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Polis ekiplerince olay yerinde ele geçirilen pet şişelerdeki benzin, emniyete götürüldü.

ZEYTİNBURNU'NDA 8 OTOMOBİL YAKILDI

Zeytinburnu Gökalp Mahallesi 39/1. Sokak'ta da kimliği henüz belirlenemeyen maskeli 3 kişi, 8 aracı benzin dökerek kundakladı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Araçlardan 6'sında büyük hasar oluşurken, 2'sinde ise kısmi yanma meydana geldi.

Bir mahalle sakini, "Bir patlama sesi duydum. Cama çıktım, araçların yandığını gördüm. Sokak üzerinde bir araç vardı. Daha sonra aracın aradan kaçtığını gördüm. 3 kişi olduklarını gördüm. Toplam sekiz araç yandı. Böyle bir durum mahallemizde daha önce yaşanmamıştı. Yaralanan yok. Allahtan itfaiye zamanında geldi" dedi.

 

Bu arada Zeytinburnu'nda olayın meydana geldiği sokakta oturan bir mahalle sakini gece hava almak için balkona çıktığı sırada yüzleri maskeli kişilerin park halindeki araçları ateşe verdiğini görünce hemen cep telefonu ile bu anları kaydetti. Vatandaşın çektiği görüntülerde park halindeki araçların başına gelen 2 kişi araçları ateşe verdiği görülüyor. Daha sonra ki görüntülerde ise araçların alev alev yandığı görülüyor.

 

BEŞ KİŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan Küçükçekmece'de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait zabıta aracını kundakladığı ve Bağcılar'da araç kundaklamaya gittiği iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ellerinde bulunan poşetleri kontrol eden polisin, 15 litre benzin, 17 boş cam şişe, 16 havai fişek, 1 koli bandı, 1 huni ve çok sayıda plastik eldiven bulduğu belirtiliyor. Gözaltına alınanlardan, 18 yaşın altında olan 4’ü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

AA - DHA