İstanbul'da garip bir rehin alma eylemi!

Kadıköy'de Yasin Karasu isimli şüpheli, misyonerlik yaptığını iddia ettiği İsmail Aydın'ın başına Türk bayrağı geçirerek rehin aldı

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 


Güpegündüz Aydın'ın boğazına bıçak dayayan Karasu, olay yerine gelen polisler tarafından ikna ederek gözaltına aldı.

Kadıköy, Rıhtım Caddesi, Başçavuş Sokak üzerindeki olay 14.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önceden tanıdığı İsmail Aydın (35) ile sokakta karşılaşan Yasin Karasu (24),arasında misyonerlik yaptığı gerekçesiyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında, elindeki Türk bayrağının birini Aydın'ın kafasına geçiren Yasin karasu, diğer bayrağı da eline vererek sallamasını istedi.

Aydın'ın boynuna bıçak dayayan Karasu, "Allahsızlar, kitapsızlar, misyonerlik yapıyorlar" diye bağırıp öldüreceğini söyledi. Etrafına toplanan vatandaşları yaklaşmamaları yönünde tehditler savuran YasinKarasu, yanına yaklaşan yaşlı bir şahsa bıçak savurdu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Yasin Karasu'yu ikna etmeye çalıştı. Polisin kısa ikna çalışmasından sonra Karasu, elindeki bıçağı bırakarak teslim oldu. Gözaltına alınan Yasin Karasu ve İsmail Aydın ifadesi alınmak üzere Kadıköy Asayiş Büro'ya götürüldü.

Yapılan ilk araştırmada şahısların daha önceden birbirlerini tanıdıkları öğrenildi. Karasu, polisteki ilk ifadesinde İsmail Aydın ve arkadaşlarının Rıhtım Caddesi Reşitpaşa Sokak üzerindeki bir apartmanın bodrum katını kilise gibi kullandıkları, İncil dağıttıklarını iddia ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.(dha)