İstanbul'da hüzünlü anma

15 Kasım 2003 tarihinde Kaide terör örgütünün Neve Şalom ve Beth İsrael sinagoglarına yönelik bombalı saldırılarında yaşamını yitiren 25 kişi, Şişhane'deki Barış Anıtı'nda düzenlenen törenle anıldı.

İSTANBUL - 15 Kasım 2003 tarihinde Kaide terör örgütünün Neve Şalom ve Beth İsrael sinagoglarına yönelik bombalı saldırılarında yaşamını yitiren 25 kişi, Şişhane'deki Barış Anıtı'nda düzenlenen törenle anıldı.
Törene, Türkiye Hahambaşısı İsak Haleva, Beyoğlu Kaymakamı A. Kamil Başar, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yağbasan Köylüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, saldırılarda yaralanan bazı mağdurlar ile vatandaşlar katıldı. Barış Anıtı'na çelenk bırakılan törende, Hahambaşı Haleva, "İçimiz kan ağlıyor. 25 ocak söndü. Hâlâ yaralılar var. Bu saldırılar kime ne yarar sağlamıştır? Ancak bir şeyden teselli buluyoruz. Türkiyemiz bir yumak gibi, birlik ve beraberlikle iç içe birbirimize bağlıyız. Bütün bu güzel mozaiğin renkleri güzel bir şeyi ifade ediyor" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7632947632940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.