İstanbul'da iki sinemaya 'seks' baskını: 60 kişi gözaltında

İstanbul'da iki sinemaya 'seks' baskını: 60 kişi gözaltında
İstanbul'da iki sinemaya 'seks' baskını: 60 kişi gözaltında
İstanbul'da 2 sinema salonuna yapılan operasyonda gay ilişkiye girdikleri öne sürülen 60 kişi gözaltına alındı.

İstanbul ’un Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde bulunan 2 ayrı sinemada seks içerikli filmlerin oynatıldığı ve sinemaya gidenlerin gay ilişki yaşadığı ihbarı üzerine polis, her iki sinemaya bilet alarak izleyici gibi girdi. Sinemaya giren sivil polislerin dışında operasyona katılacak ekipler de sinemaya yakın bir noktada bekledi. Habertürk'ün haberine göre, seks filmi oynatılan 2 sinemada da film izleyen polislere yanaşan bazı kişilerin gay ilişki teklifinde bulunması üzerine operasyon için düğmeye basıldı.
Dışarıdaki ekibin uyarılmasıyla harekete geçen polisin, bir anda sinemaya girerek tüm ışıkların açılmasını, filmlerinse durdurulmasını istediği, bunun ardından uygunsuz durumdaki kişileri gözaltına aldığı belirtildi.

YABANCILAR DA VAR
2 ayrı sinemaya düzenlenen operasyonda biri Meksikalı biri Alman uyruklu 60 kişi polis tarafından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Sinemada gay ilişki yaşadıkları iddiası ile 60 kişiye 'fuhuş yapmak'tan işlem yapıldı.


  http://www.radikal.com.tr/1132516113251610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  LGBT haklari - HannesYilmaz

  Hem Türkiye cumhuriyeti hemde muhafazakar türkiye toplumunun escinseller uzerindeki bu baskisi anlasilir gibi degil. Kendisine iliski teklif edeni, tecavuz zanlisi gibi gözaltina alisi bir tarafa, baskilar altinda cinsel kimligini gizli yerlerde yasamak zorunda kalan milyonlarca caresiz insanlarin acisi yurek yakan cinsten. Ben bir heterosexual olarak butun LGBT haklarinin savunucusuyum, sizde öyle olun lutfen.

  nereye gidiyoruz - sinemkcan

  son zamanlarda öyle arttıki bu durum baskın dedikleri şey tam da bir baskı..günde 5 kadının öldürüldüğü ülkede kimse ses çıkarmazken son 8 yılda 14000 (ondörtbin) kadının katledildiği bir ülkede tek sorun 2 erkeğin rızaları ile film izlerken sarılmaları öpüşmeleri veya bilinen bir mekanda ilişki teklif etmek midir?.. bu ülkede fuhuş veya gay ilişki ne zaman suç oldu.. suç olmayan şeyin cezası yada baskını nedir? bu tür ilişki arayanların gittikleri mekanlar ülkenin tümünde biliniyor istemeyen gitmez... bildiğin halde bir gay mekana gideceksin sonrada bana ilişki teklif etti diye sorun çıkaracaksın bunun adı düpedüz sistemi dayatmaktır... sinemalar umumi yerler olabilir ama porno sinemalar daha çok özel mekanlardır ki heteronormatif bireyler günümüz popüler vizyon filmlerinde sevişince sorun yok, erkekler kadınları taciz ettiğinde tecavüz ettiğinde sorun yok hatta 26 kişi 13 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiğinde yine sorun yok yargı bile kızın rızası vardır diyor..gerçekten nereye gidiyoruz demek istiyorummm

  Birlik-beraberlik - vigor

  Son zamanlarda eşcinsellere yönelik benzer haberlerdeki artışı endişeyle takip ediyorum. Eşcinseller dindar çevreler için kolay hedefler ve yeni dünya düzenine geçişte toplumu galeyana getirmek için yapılan bu tarz asılsız haberlere malzeme oluyorlar. Hem haber doğru olsaydı dahi ne olurdu, insanlar sinemalarda grup seks yapsın demiyorum ama sekse ve hatta tecavüze bakışımızı da toplum olarak gözden geçirmeliyiz. Huzuru korumak adına hoşgörüye ihtiyacımız var.

  Gizli - vancetti

  Hani diyorlar ya, "ibadette gizli, kabahatte" yapılmak istenen iki yüzlü bir toplum yetiştirmek. Fahişelikte, homoseksüellikte insanlık tarihi kadar eski. Başkalarını rahatsız etmedikten sonra sana ne kardeşim?. Hayranı olduğunuz Suudi şeyliğinde ve İran'daki gibi gizlimi yapılsın?. İşlerine geldimi dindar, gelmedimi kindar. Ne demiş Mevlana,"Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol"

  Okuduğumuzu anladık mı? - rhy

  Sorularım var: Kanunen yasak olan hangisi? 1-Sinemada fingirdeşmek mi? 2-Sinemada hemcinslerin fingirdeşmesi mi? 3-Gay olmak mı? 4-Sinemada bulunan bir kişiye herhangi bir teklifte bulunmak mı? 5-Teklifte bulunulan kişi ile bulunan kişinin hemcins olmaları mı? 6-Işıklar zamansız açıldığında muhabirce uygunsuz bulunan pozisyonda olmak mı? Kemal Sunal'ın "Yedi Bela Hüsnü" filminde Kız İsmet diye bir karakter vardı, Hüsnü onu mahalle bekçisine "homo" diye yakalatıyordu. Homo diye yakalanmak durumu beni yıllardır güldürürdü, nerden nereye diyerekten. Şimdi diyorum ki, nerdeeeeeen tekrar nereye?

  Durum vahim desenize... - citizen

  Hımmm...demek durum tehlikeli... Önlem olarak bütün sinemalar ya kapatılmalı ya da gösterimlerini salonun ışıklarını söndürmeden, aydınlıkta yapmalı. Böyle bir karar alınsa kim yadırgayabilir bu hükümeti, bu valiliği... Mesela vali bey bir yanına Topbaşı diğer yanına em.md.ünü alır ve kimbilir ne güzel gerekçelerle açıklar durumu....

  Özel Hayat? - Clear

  Özel hayat,adı üstünde,özeldir yani umumi değildir.Özel,özel olunan yerlerde yapılır ki oralara genelin izinsiz girişi suçtur.Örneğin evin yatak odası,otelin yatak odası,tuvalet kabini ve duş kabini gibi yerlerin işlev anları gibi...Buralar fonksiyonel haldeyken biri girmeye kalkarsa yani siz tuvaletinizi ya da duş yaparken biri kapıyı tıklamadan langırt diye açıp girerse,ya da aynı şekilde yatak odanıza girerse bunun adı özele veya özgürlüğe saygı değil,suçtur.Umumi(özel değil) bir yer olan bir sinemaya da özelin uygulandığı yer demek,halt etmenin daniskasıdır.Ot ile b..ku birbirine karıştırmaktan başka bir şey değildir.Umumi yerlerde ise bazı kişilerin,umumu iplemeden kendi özellerini icra etmeye kalkması,umumu yok saymak,hiçe saymak,umursamamak, umuma saygısızlık ve hakaretin daniskasıdır.Madem öyle,o zaman özelinizi sınırsız özgürlükte uygulayıp o sinemanın koltuğuna tuvaletinizi de yapın,görün bakalım neler olacak? Tabi ki "insaf kardeşim,tuvalet dururken buraya mı yapılır?" demeyecekler mi? Peki seks yaparken de "insaf kardeşim senin yatak odan yok mu,burada mı yapılır bu?" dendiğinde neden yadırganıyor? Önüne gelenin,işine geldiği gibi kıvırtmasından bıkkınlık geldi artık.