İstanbul'da IŞİD operasyonu: 30 kişi gözaltı listesinde

İstanbul'da IŞİD operasyonu: 30 kişi gözaltı listesinde
İstanbul'da IŞİD operasyonu: 30 kişi gözaltı listesinde
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde IŞİD'e yönelik operasyon başlattı. 30 kişinin gözaltı listesinde bulunduğu operasyonda, gözaltına alınan kişilerin IŞİD'e katılmak için Avrupa ülkelerinden gelenlerin Suriye ve Irak'a sevklerini organize ettikleri belirtiliyor.

İSTANBUL Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabahın ilk saatlerinde Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasından operasyon için harekete geçti. Buradan da, daha önceden belirlenen adreslere dağıldı.

Ekipler, operasyon adreslerinden biri olan Gaziosmanpaşa, Yıldız Tabya Mahallesi, Temaşa Sokak'ta bulunan bir apartman dairesine baskın düzenledi. Bu sırada polisin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın'ın haberine göre, gözaltına alınan kişilerin IŞİD'e katılmak için Avrupa ülkelerinden gelenlerin Suriye ve Irak'a sevklerini organize ettikleri, örgüte yardım ve yataklık yaparak lojistik destek sağladıkları belirtiliyor.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER

Öte yandan gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra da sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şüphelilerden biri hastaneye girdiği sırada, "Niçin gözaltına alındınız?" sorusuna, "Bu sistem kafir olduğu için müslümanları böyle gözaltına alırlar" dedi.

Başka bir şüpheli ise gülerek, "Terörist olduğum için" yanıtını verdi. 

(RADİKAL - DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/139464213946421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MÜNAFIĞA BAK - m.rozbilen

  Kimin kafir ve zalim olduğunu Allah da biliyor, biz de biliyoruz. İnsanları topluca çoluk çocuk demeden katletmek, boğazlamak, ırzlarına geçmek, pazarlarda satmak mı kafirlik, önlemeye çalışmak mı?