İstanbul'da itirazların arkası kesilmiyor

İSTANBUL - Yerel seçim geride kaldı ancak İstanbul’da itirazlar bitmedi. Bazı ilçelerde itirazlar ve sonuçları: Büyükçekmece’de yeniden sayımda CHP’ye daha çok oy çıktı: CHP’li Hasan Akgün’ün kazandığı Büyükçekmece’de AKP’liler seçim sonuçlarına itiraz etmişti. AKP’lilerin itirazı kabul edildi ve yeniden sayım yapıldı. Seçimden sonraki sayımda CHP’li Akgün’ün seçimi 244 değil 540 oy farkla kazandığı belirlendi.
Beyoğlu’nda itiraza ret: Beyoğlu’nda AKP adayı Ahmet Misbah Demircan ile CHP adayı Mustafa Dolu’nun kıyasıya rekabetinden AKP galip çıkmıştı. CHP’lilerle seçime hile karıştırıldığını belirterek itiraz etmişti. İtiraz Beyoğlu 1. İlçe Seçim Kurulu’nca reddedildi. Ancak üyelerden Fehmi Kerem Bilgin bu karara muhalefet şerhi koydu. CHP bu kez İl Seçim Kurulu’na gidecek.
Çekmeköy’de yeniden sayım: CHP’nin Çekmeköy’de oyların yeniden sayılması için İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı itiraz sonuç verdi. CHP’li Hüseyin Sipahi 16 sandığın yeniden sayılacağını söylerken, “Biz 319 sandığın tamamının açılmasını isteyeceğiz” dedi.
Beykoz’da itiraz kabul: Beykoz’da CHP’nin ilçe belediye başkanlığı seçimlerine itirazı üzerine 43 sandığın yeniden sayılmasına karar verildi.
Sultangazi itirazı: CHP’nin türban açılımı yaptığı Sultangazi’de CHP, MHP, DTP ve SP’den yaklaşık 1000 kişi çöpten oy çıktığını iddia ederek gösteri yaptı. (Radikal)