İstanbul'da kanlı baskın

İstanbul'da kanlı baskın
İstanbul'da kanlı baskın
Sultangazi'de eli silahlı yüzleri maskeli 2 kişi, bir kuyumcu dükkanına girerek 2 kişiyi öldürdü.

Olayın soygun amaçlı olup olmadığı henüz belirlenemezken, polis cinayeti işleyen 2 şüpheli ile gözcülük yapan 1 kişiyi yakalamak icin geniş çaplı çalışma başlattı.

Olay, saat 20.30’da Sultangazi Yunus Emre Mahallesi Adem Yavuz Caddesi’nde bulunan bir kuyumcu dükkanında meydana geldi. İddialara göre, otomobille kuyumcunun önüne gelen 3 kişiden 2’si dükkanın içerisine girdi. Eli silahlı, yüzleri maskeli zanlılar tabancayla iş yeri sahibi 39 yaşındaki Serkan Ergül ile yanında bulunan Celal Karaduman’ın (57) üzerine kurşun yağdırdı. Kimliği belirsiz şüpheliler daha sonra kuyumcu dükkanından çıkarak, kendilerini bekleyen araçla olay yerinden hızla uzaklaştı.

Silah sesleri üzerine dükkan içine giren mahalle sakinleri, 2 kişinin yerde kanlar içerisinde yattığını fark etti. Vatandaşlar bunun üzerine Ergül ile Karaduman’ı araçlarına alarak Özel Gazi Hastanesi’ne getirdi. Ağır yaralı Serkan Ergül ve Celal Karaduman kurtarılamayarak yaşamlarını yitirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri iş yerinde ve çevresinde incelemelerde bulundu. Olayın soygun amaçlı olup olmadığı henüz belirlenemezken, polis cinayeti işleyen 2 şüpheli ile araç içerisinden gözcülük yapan 1 kişiyi belirlemek için geniş çaplı araştırma başlattı.

3 KİŞİ ARAÇLA KAÇTI
Yüzü maskeli 3 kişinin hızla otomobille uzaklaştığını söyleyen bir görgü tanığı, "Ben olay yerinin karşısında oturuyorum. Dükkan içerisinden silah sesleri geldi. Bunun üzerine dışarı çıktım. Bu sırada yüzü maskeli 3 kişinin araçla kaçtığını gördüm. Kuyumcu dükkanının içerisine girdiğimizde de 2 kişi kanlar içerisinde yatıyordu. Durumları ağır olduğu için çevredeki esnaflar araçlarıyla onları hastaneye götürdü" diye konuştu. DHA


  ETİKETLER:

  Yunus Emre

  ,

  Sultangazi

  ,

  Soygun

  ,

  ,

  silah

  ,

  iş yeri

  http://www.radikal.com.tr/114260311426033

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ÖDP'li mi hadi ordan. biraz mantık - gundi ghandi

  Komik yorumlar var bugün. ülkede sosyalist ve yurtseverleri kışkırtmak isteyenler başkasını bulamadı da ÖDP'ye kayıtlı 60 yaşında bir kuyumcu çırağını vurdular. Parti bile siyasal cinayet demezken bazıları şimdiden olayı çözmüş. komik oluyorsunuz gerçekten

  İnfaz olma ihtimali var denmekte - eleftheria

  Özgürlük ve Dayanışma Partisi Eşbaşkanı Alper Taş twitter üzerinden yaptığı açıklamada öldürülenlerden Celal Karaduman?ın partilerinin mahalle temsilcisi olduğunu yazmış. Bu kurşunlama olayının altından eğer soygun amaçlı değilse bir tür siyasi infaz ortaya çıkabilir. Tabii olayın iç yüzü ancak soruşturmadan sonra ışığa çıkacaktır. Türkiye faşist geleneğin infazcı, kana susamış alışkanlığından kendini kurtaramadı gitti. Çoğu zaman bu ülkede bu kişilerin yanı başımızda yaşadığı ve hukuk sisteminin bu katilleri cezalandırmak yerine koruyup kolladığı ve ödüllendirdiği gerçeğini bilerek halen bu ülkeye sevgi beslemek çok zor oluyor. Öldürülenlerin ailelerine baş sağlığı ve sabır, ruhlarına rahmet dilerim.

  PARAYI TAKIP EDIN - Equalizer001

  Zavalli Kuyumcu! Kesin para yuzunden katledilmistir. Parayi takip edin O sizi katillere goturur.