İstanbul'da kar beklentisi yok

Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, kentte bugün dahil üç gün boyunca havaların açık olacağını ve perşembe gününden sonra biraz ısınacağını belirtti.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte önümüzdeki günlerde yeni bir kar yağışı beklentisi içinde olmadıklarını söyledi.
Yıldırım, İstanbul'da bugün dahil üç gün boyunca havaların açık olacağını ve perşembe gününden sonra biraz ısınacağını belirtti. Havaların bugün, yarın ve perşembe günü parçalı bulutlu ve sabahları sisli olacağını anlatan Yıldırım, beklenen en yüksek sıcaklıkların bugün 5, yarın 6 ve perşembe günü de 7 derece olduğunu kaydetti.
Yıldırım, hava sıcaklıklarının 3 gün boyunca en düşük eksi 1-eksi 2 derece cıvarında gerçekleşeceğini vurgulayarak, don ile buzlanmanında hafif ve yer yer orta şiddetli olarak perşembe gününe kadar süreceğine dikkati çekti.
'Sibirya üzerinde gelecek soğuk hava dalgasının İstanbul'da yeni kar yağışına neden olacağı' yolundaki yorumların erken yapılmış açıklamalar olduğunu dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:
"Şu an için öyle bir şey yok. Bu tür acele yapılmış açıklamalar milleti boşuna tedirgin eder. Önümüzdeki günlerde yeni kar beklentimiz yok. Perşembe gününden sonra havalar ısınacak. Yeni kar yağışı beklenmesi halinde, biz 2-3 gün önceden açıklamada bulunarak uyarılarımızı yaparız."