İstanbul'da kar maskeli soyguncu kabusu

İstanbul'da kar maskeli soyguncu kabusu
İstanbul'da kar maskeli soyguncu kabusu
Okmeydanı'nda bulunan bir marketin şubesine gelen kar maskeli ve silahlı üç kişi kasadaki paraları aldıktan sonra kayıplara karıştı. Büyükçekmece'de de PTT nakil aracı kar maskeli ve silahlı 3 kişi tarafından soyuldu. Soygun yaklaşık 25 saniye sürdü.

RADİKAL- İstanbul 'da kar maskeli soyguncu kabusu yaşanıyor. Son bir haftada Avcılar, Bağcılar ve Sultangazi'de üç banka şubesi kar maskeli soyguncular tarafından soyuldu. Bugün ise Büyükçekmece'de PTT'nin para nakil aracı ile Okmeydanı'nda bir market yine kar maskeli soyguncuların hedefi oldu. 

Beyoğlu Okmeydanı'nda bulunan bir marketin şubesi, kar maskeli ve silahlı üç kişi tarafından soyuldu.Saat 10:00 sıralarında Piyalepaşa Mahallesi Kuzey sokakta bulunan bir markete gelen yüzleri maskeli üç kişi marketin kasiyerine silah ile etkisiz  hale getirdi. Soyguncular marketten  bir miktar parayı alarak Fatih Sultan Caddesine doğru kaçtılar. Kasiyer olayın ardından polis ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen emniyet ekipleri  markette bir süre incelemelerde bulundu. Olay yeri inceleme polisleri  markette çalışma başlattı. Polisin olay ile ilgili soruşturması sürüyor. Okmeydanı ve çevresinde son günlerde benzer soygunlar gerçekleşmesi dikkat çekiyor.

BİR AYDA İKİNCİ SOYGUN

Yaklaşık bir ay önce silahlı kişiler tarafından soyulan market ikinci defa soyuldu. Bir ay önceki soygunda 8 bin lira alan soyguncular bu defa 30 bin lira alarak kayıplara karıştı. Çevredeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, soyguncuları yakalamak için çalışıyor.Daha önce de kar maskeli ve silahlı kişilerce marketler soyulmuştu. 4 Mayıs günü da yine Okmeydanı'nda silahlı 4 kişi, cep telefonu mağazası sahibinin çantasını gasbettikten sonra bir marketin kasasından da 8 bin lira alarak kaçmıştı.

PTT PARA NAKİL ARACINI 25 SANİYEDE SOYDULAR 

Büyükçekmece'de PTT nakil aracı kar maskeli ve silahlı 3 kişi tarafından soyuldu.  25 saniye süren soygunda yaklaşık 100 bin lira çalan soyguncular kayıplara karıştı.Soygun saat 09.00 sıralarında Büyükçekmece Tepecik'te meydana geldi. Tepecik PTT şubesine para getiren nakil aracından inen çalışanlar içeri gireceği sırada soyguncular geldi. Kar maskeli ve silahlı 3 soyguncu, silahla güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra nakil aracından indirilmeye hazırlanan 3 para çuvalını alarak kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. Bir polis helikopteri de havadan inceleme yaparak soyguncuların kaçtığı aracı bulmaya çalıştı.

25 SANİYE SÜREN SOYGUN ANI KAMERADA

Soygun anı bir iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı. Saat 09.02'de gelen soyguncular, nakil aracındaki güvenlik görevlisini silahla etkisiz hale getiriyor. Güvenlik görevlisi aracın ön tarafında yere yatırılıyor. Bu sırada soyguncular araçtaki paraları alarak kaçıyor. 25 saniye süren soygunda yaklaşık 100 bin lirayı alan soyguncular kayıplara karıştı. Polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Özgür EREN İSTANBUL/DHA