İstanbul'da kar sürprizi

İstanbul'da kar sürprizi
İstanbul'da kar sürprizi
Meteoroloji'nin sağanak beklendiğini açıkladığı İstanbul, lapa lapa yağan kar sürprizini yaşadı

İSTANBUL - Gece saatlerinde başlayan yağmur yağışı, İstanbul'un bazı bölgelerinde yerini kar yağışına bıraktı. Havanın soğumasıyla birlikte İstanbul'un bir çok noktasında saat 04.00 sıralarında kar yağışı görüldü. Taksim Meydanı'nda ve Cevizlibağ'da lapa lapa yağan karla karşılaşan vatandaşlar şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar, İstanbul'da etkili olan sağanak yağışın ardından başlayan kar yağışı ile birlikte yollarda oluşan su birikintileri yüzünden zor anlar yaşadı. Park halindeki araçların üzerinde kar tuttu. Trafikteki araçlar ilerlemekte zorluk çekti. Anadolu yakasında Çamlıca tepesi ve Altunizade de bazı yollar karla kaplandı. Kar yağışı etkisini kaybetse de, bazı İstanbul'un bazı bölgelerinde aralıklarla devam etti.


TUZLAMA ARAÇLARI ANAYOLLARA ÇIKARILDI

Başakşehir, Küçükçekmece ve Kayaşehir'de kar yağışının lapa lapa olduğu görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de tedbir amaçlı olarak kış çalışma araçlarını ana yollara çıkardı.


METEOROLOJİ SAĞANAK YAĞIŞ DEMİŞTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul genelinde lokal kuvvetli sağanak yağışlar beklendiğini ve bu yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını vb.) ilgilileri ve vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı. (dha)