İstanbul'da kaybolan gençler Hakkari'de bulundu

İstanbul'da kaybolan gençler Hakkari'de bulundu
İstanbul'da kaybolan gençler Hakkari'de bulundu
İstanbul'da 4 gün önce evlerinden ayrılan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan 2 genç Hakkari Yüksekova'da jandarmanın yol kontrolünde bulundu. Gençlerin macera olsun diye Yüksekova'ya geldikleri belirtildi.

HAKKARİ – İstanbul ’da 4 gün önce evlerinden ayrıldıktan sonra kendilerinden bir daha haber alınamayan 2 genç Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Yeniköprü Jandarma Karakolu ekiplerinin yol kontrolünde bulundu. Gençlerin macera olsun diye Yüksekova'ya geldikleri belirtildi.

İstanbul'da yaşayan 16 yaşındaki Ö.S. ile 14 yaşındaki A.N., babalarının memleketi Erzurum'a gitmesini fırsat bilerek macera olsun diye Yüksekova ilçesine gitmek üzere yola çıktı. Yeniköprü Jandarma Karakolu uygulama noktasında konuştukları askerlerin durumlarından şüphelenmesi üzerine gençlerin ailelerine haber verildi. Jandarma, ailelerin isteği üzerine iki genci karakolda misafir ederek yemeklerini ve yataklarını paylaştı. Ekipler, çocukların sağlık durumları ile de yakından ilgilendi.

Yüksekova ilçesi Jandarma Karakol Komutanlığına gelerek çocuklarına kavuşan aileler, jandarmaya teşekkür etti. Ö.S. ve A.N. ise yaptıklarından dolayı çok pişman olduklarını ifade ederek kendilerini misafir eden jandarma ekiplerine teşekkür etti.


BEHÇET DALMAZ / DHA