İstanbul'da kutlama, taciz, namaz...

İstanbul'da kutlama, taciz, namaz...
İstanbul'da kutlama, taciz, namaz...

İzmir meydandaydı: İzmir?de hem eğlence yerleri hem meydanlar doluydu. Belediyenin Cumhuriyet Meydanı?nda düzenlediği eğlenceye onbinlerce İzmirli katıldı. Gecede Noel kızlar da sahneye çıktı.

İSTANBUL - Ekonomik kriz ve soğuk havaya İsrail’in Gazze saldırısı nedeniyle yılbaşı kutlamalarının iptal edilmesi de eklenince İstanbul, 2009 yılına sönük girdi. 
Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde polis geniş güvenlik önlemi aldı. Ancak Taksim’de bu yıl da taciz yaşandı. Bir kadın gazetecilere röportaj verdiği sırada etrafını saran kalabalığın tacizine uğradı. Kalabalığın iyice sıkıştırması üzerine genç kadın tacizde bulunanları yumrukladı. Tacizcilerden biri gözaltına alındı. İstiklal Caddesi’nde tacizcilerden kaçan genç kızın imdadına polisler yetişti.  Taksim Meydanı’nda zaman zaman İsrail karşıtı sloganlar yükseldi. Yeni yıl gecesi Nevizade’deki barlar boştu. Saat 00.00’ı gösterdiğinde havai fişekler atıldı. Yeni yıla Taksim’de girenler arasında, görevli polisleri ziyaret eden Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da vardı. 
Yeni yıl kutlamalarının iptal edilmediği Nişantası’nda katılım eski yıllara oranla azdı. Şişli Belediyesi’nin organize ettiği açık hava partisinde İstanbullular yeni yıla dans ederek girdi. Ünlü barların yer aldığı Etiler Nispetiye Caddesi’nde de durgunluk göze çarptı.
Yeni yıla iki kıta arasında girmek isteyenler, Boğaziçi Köprüsü’nde fotoğraf çektirip şampanya patlattı.
Eyüp Sultan Camii önünde toplanan bir grup ise 2009 yılına saniyeler kala namaz kılmaya başladı. (Radikal)